چرا دیزل ژنراتور را انتخاب میکنید؟

کارخانههای بزرگ و کوچک، غالبا ژنراتورهای دستدوم را خریداری مینمایند، زیرا این کار مقرون به صرفهترین راه برای خرید وسایل صنعتی باکیفیت و یا ابزار سنگین است. شنبه 01/5/22، ماهدشت , (اخبار رسمی): سوخت گاز طبیعی در بین سوختهای فسیلی به سوخت پاک مشهور است. مانند موتور خودرو این موتور نیز نیاز به گردش روغن بین قطعات دارد تا قطعات دچار خرابی زودرس نگردد. قطعات مکانیکی بر اثر سایش دچار فرسودگی شده و از بین می رود. 2. ژنراتور : بعد از موتور، ژنراتور بیشترین اثر را روی قیمت دیزل ژنراتور دارد. بنابراین، این موتور ژنراتور ها می توانند عملکرد بدون اختلال تجهیزات و پیشبرد کار ها را تضمین نمایند، حتی در هنگامی که برق ناگهانی قطع شود. عموما ژنراتور ها بگونه ای طراحی شدهاند که با سوخت دیزلی کار کنند، ولی برخی از مدلها با دیگر سوختها همچون گاز طبیعی ، بنزین و دیگر سوخت های مایع هم کار می کنند.

دیزل ژنراتور یا دستگاه مولد برق دستگاهی است که برای تولید برق در مواقع اضطراری به کار برده می شود. در مواقع نیاز، برای ارائه توانهای زیر 100 کاوآ با سوخت گاز، بطور معمول سیستم سوخت رسانی ژنراتور دیزلی را به سیستم گازسوز تبدیل می کنند. اصولا موتور Generator ها یک مولد برای تولید برق می باشند که با مصرف سوخت مانند گازوئیل، بنزین و گاز، برق تولید کرده و به مصرف دستگاهای برقی میرسانند. گفته شد در کنار آن ها لازم است گاهي به سمت پائين حرکت ميکند در. به گفته مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز کشور، ایران بعد از آمریکا، کانادا و روسیه بزرگترین شبکه خط لوله گاز دنیا را داراست و در رتبه چهارم هستیم.

کاربرد دیزل ژنراتور

بسیاری از مردم بر این باورند که ژنراتورهای کوچک را می توان به عنوان قدرت الکتریکی آماده به کار برد، چرا که آنها همیشه در حال اجرا نیستند. ژنراتور آماده به کار یا اضطراری، نوعی سیستم الکتریکی است که قادر است انتقال خودکار را با یک سوئیچ انجام دهد که با کمک آن، هنگام قطعی بر، فرمان روشن شدن دستگاه را صادر می کند. موتور دیزلی یک نوع موتور احتراق داخلی است؛ به طور خاص، یک موتور احتراق فشرده­سازی است. دیزل ژنراتورهای مونتاژ داخلی عموما در توان های بالا و با سوخت گازوئیل و با گاورنر مکانیکی در دسترس مصرف کنندگان قرار می گیرند.

همچنین این شرکت نماینده انحصاری شرکت INMESOL اسپانیا با قدمت ربع قرن، کوپل کننده و ارائه دهنده موتور ژنراتورهای صنعتی با رنج توانی بسیار متنوع از 2.2 KVA (PRP) تا 2100 KVA (PRP) با برندهای VOLVO, PERKINS, MTU, MITSUBISHI, DEUTZ, KOHLER, سایت کاراسهند LOMBARDINI & HONDA میباشد. شاخههای اصلی فعالیت این شرکت شامل فعالیتهای صنعتی، فعالیت در حوزه انرژی، سلامت و درمان و تأمین زیرساخت میشود. فعالیت این شرکت در حوزه سلامت و درمان شامل ایجاد سیستمهای فناوری اطلاعات بالینی، گوشیهای پزشکی، شیشههای آزمایشگاهی، تجهیزات تصویربرداری شامل آنژیوگرافی، توموگرافی کامپیوتری، فلوئوروسکوپی، تصویربرداری تشدید مغناطیسی، ماموگرافی، تصویربرداری اشعه ایکس و تجهیزات پرتودرمانی و ذرهدرمانی میشود.

دیزل ژنراتور چیست

قبل از اینکه انتخاب کنید، بهتر است نیازهای تولید انرژی خود را فرا بگیرید. هسته استاتور به گونه ای سیم پیچی شده است تا بتواند برق سه فاز را تامین و توزیع نماید. همچنین در ساخت تابلو برق اضطراری ساختمان میتوان از لوازم و برد الکترونیکی چینی استفاده نمود، ولی مجموعه صنعتی کاشانی در تولید دیزل ژنراتور ارزان نقطه بهینه را در نظر میگیرد تا ضمن ارزان بودن دیزل ژنراتور دارای کیفیت قابل قبولی نیز باشد.لذا ما درمجموعه دیزل ژنراتورکاشانی فقط از ژنراتور های طرح استمفورد سیم پیچ تمام مسی استفاده مینمائیم و در ساخت تابلو برق اضطراری ارزان جهت ساختمان نیز از برد الکترونیکی plc ساخت ترکیه و کنتاکتورهای کره ای استفاده مینمائیم. به صورت کلی می توان گفت که ژنراتور برق در هر مکانی که نیاز به وجود برق باشد ولی امکان رساندن برق شهری در آن نقطه وجود نداشته باشد،کاربرد دارند. ژنراتور STC-15 با کیفیت بالا برق مغناطیسی و الکتریکی ارائه می شود.

قیمت دیزل ژنراتور

با آخرین پیشرفت در زمینه مهندسی برق، ژنراتورها در حال حاضر در ابعاد گسترده ای در دسترس هستند. امروزه، ژنراتور الکتریکی در تمام اندازه ها وجود دارد، برای مثال می توان به ژنراتور 6-3 وات چراغ دوچرخه یا ژنراتور برق آبی در سد سه دره چین، که 22.500 مگاوات قدرت دارد اشاره نمود.تولید برق در سراسر جهان در حال حاضر، حدود 20000 ترا وات ساعت است، با حدود 66 ٪ از طریق تولید حرارتی، احتراق سوخت های فسیلی در نیروگاه دیزلی، 16 درصد از طریق سد های آبی، 15 ٪ از طریق انرژی هسته ای، و 2 درصد از طریق منابع تجدید پذیر مانند باد و یا انرژی خورشیدی است. حال جدای از Generator های بزرگ و کاربریهای خاص، ژنراتورهای کوچکتر که به آنها موتور برق میگویند، برای کاربریهای خانگی و عمومی بکار میروند. از جمله کمپانیهای بزرگ سازنده موتور دیزل میتوان به کامینز، پرکینز، ولوو و دوسان اشاره کرد که همگی از پیشروها در این صنعت محسوب میشوند.

بارهای الکتریکی با حرکت سیم در یک میدان مغناطیسی در سیم القا می شوند. ژنراتور نیز از حرکت چرخشی تولید برق انجام می دهد. کاربرد دیزل ژنراتور در منازل مسکونی، ساختمان ها و ادرات: قطعی های مکرر برق در واحد های مسکونی، ساختمان ها و ادارات و در نتیجه خاموش شدن دستگاه های برقی می تواند باعث به وجودآمدن دردسری های متعددی شود از این رو یکی از کاربردهای دیزل ژنراتور تامین برق اضطراری ساختمان ها و ادارات می باشد.

اداره آتش نشانی بسیاری از ساختمان ها را طبق قانون ملزم به نصب دیزل ژنراتور اضطراری میکند چراکه در زمان آتش سوزی احتمال قطع برق ساختمان زیاد بوده و برای راه اندازی پمپ های آتش نشانی نیاز به یک منبع تامین برق مستقل میباشد. بهترین گزینه برای بهترین انتخاب میتواند مشورت با کارشناسان فروش یک مجموعه دیزل ژنراتور باشد که بتوانند شما را در انتخاب درست راهنمایی کنند. علاوه بر این همانطور که گفته شد هزینه های تامین قطعات یدکی و سرویس و نگهداری سالیانه ژنراتور گازی در مقایسه با ژنراتور دیزلی بسیار پایین تر است.

گزینه هایی برای تهیه نیازهای خاص نیز وجود دارد ، از جمله پنل های سنکرون سازی ژنراتور و شبکه ، کانوپی های سایلنت برای ژنراتور های ثابت یا گاری (دیزل ژنراتور گاری دار) ، تجهیزات تهویه ، سیستم های تأمین سوخت ، سیستم های اگزوز سایلنت و غیره. همچنین در حوزه گستردگی شبکه با پوشش ۹۶ درصدی شبکه گاز در کشور با اختلاف در رتبه اول قرار داریم. همچنین این ژنراتورها طیف قیمتی بسیار منطقی و مناسبی دارند. شروع به کار ژنراتور از طریق باتری است.این باتری نیاز به شارژ شدن دارد که توسط این قطعه انجام میشود. که توان مصرفی انها پایین میباشد استفاده میشود .در زمان هایی که برق واحدهای مسکونی برای مدت معینی قطع میشود از دیزل ژنراتورهای خانگی برای تامین برق این واحدهای مسکونی استفاده میشود. مولدهای برق من جمله دیزل ژنراتور در بسیاری از موارد استفاده میگردند که یکی از مهمترین کاربردهای دیزل ژنراتور برای تامین برق ساختمان ها در زمان قطع برق شبکه سراسری میباشد.

از دیگر تولیدات نظامی این شرکت کامیون زیمنس بود که در سال ۱۹۳۲ بهعنوان وسیله انتقالدهنده سامانه عمومی صوتی نازیها استفاده میشد. بدلیل تکنولوژی موتور گازسوز در این مدل ژنراتور، همچنین تغییرات سامانه سوخت رسانی و حذف مخزن سوخت گازوئیل، وزن و حجم و ابعاد کلی حدود 30 تا 50 درصد کمتر از محصولات رقیب داخلی و خارجی است. همچنین گاز طبیعی در شرایط سرد نیز به راحتی شروع به کار می کند و نسبتاً بی سر و صدا جریان دارد. موتورها با استفاده از واشرها، بسط ها، یاتاقان های جدید ، و قطعات جدید بی شمار دیگری سر هم بندی می شوند. برای خرید دیزل ژنراتور باید در زمان خریداری حتما با کارشناس با تجربه این امور مشاوره و مذاکره بشود چرا که اگرشما یک دستگاه مولد برق خریداری کنید که توان دائم کار وتوان اضطراری آن مناسب و درست محاسبه نشده باشد میتواند شمارا دچار مشکل و هزینه های بی مورد و غیر قابل برگشت بکند پس این امر بسیار مهم است که شما بتوانید دستگاهی را بخرید که با نیاز برقی شما کاملا همخوانی در جهت تامین برق داشته باشد و برای راه اندازی آن باید از افراد باتجربه که قبلا با این دستگاه کارکرده اند و آشنا هستند استفاده کنید.

موتور Generator ها از چهار بخش مهم تشکیل شدهاند که پس از معرفی این بخش ها توضیحاتی در این خصوص ارائه میشود. در ایران به طور متوسط حدود ۸۰۰ میلیون مترمکعب گاز روزانه مصرف میشود که معادل ارزش حرارتی ۵ و نیم میلیون بشکه نفت است؛ چیزی معادل کل کشورهای اتحادیه اروپا. الف – الکترو موتورهای کوچک و یا متوسط تا ده اسب بخار که مستقیم راهاندازی میشوند. ژنراتورهای رنج 500 تا 3000KVA برای نصب دائمی و بهعنوان منبع برق بک آپ در بیشتر ساختمانها استفاده میشوند.

به گفته شرکت، فروش در هر صنعتی متفاوت است و به سطح فعالیت صنعت بستگی دارد؛ مثلاً صنعت ساختمانی در سالهای 2002 تا 2008 بیشترین رشد اقتصادی را داشت اما در حال حاضر در حال رکود است. این شرکت ژنراتورهای خود را در امارات و قطر توزیع میکند و تا به حال برای پروژههای متروی دوبی، نخل جمیرا، فستیوال سیتی، موتور سیتی، ساحل الرها و جزیره یاس محصولات ارائه داده است. شرکت این کارخانه در تولید شناورهای دریایی، دیزل ژنراتور و موتورهای دیزلی فعالیت های گسترده ای دارد. بگونه ای که در برخی مکانها که قطعی برق ممکن است موجب خسارت و یا از کار افتادن تجهیزات مهمی شود (مانند بیمارستان ها) وجود یک ژنراتور برای چنین شرایطی ضرروری است. ژنراتور پرایم به گونه ای طراحی می شود که مولد تامین برق اصلی مجموعه باشد زیرا که برق شهر در آن منطقه موجود نمی باشد مانند اکتشاف معادن، اردوگاه ها، ساخت و ساز ساختمانی، نمایشگاه ها، اکتشاف معادن و کمپ ها نباید در کاربردهای نیروگاهی استفاده شود.

فروش این شرکت عمدتاً در خاورمیانه و در کشورهای عراق و افغانستان است. در خاورمیانه هم محصولات و قطعات خود را ارائه میدهد. ژنراتور دیزلی به دلیل اینکه پس از مدتی فعالیت داغ می شود باید توسط خنک کننده دمای آن پایین بیاید، خنک کننده توسط گاز هیدروژن معمولا این کار را انجام می دهد. موتور دیزل ژنراتور، انرژی مکانیکی را وارد میکند و باید با توان خروجی متناسب باشد. دینام نیز بر اساس تابعیت از قانون الکترومغناطیسی برای تبدیل انرژی مکانیکی به الکتریکی مورد استفاده قرار گرفت. میدان مغناطیسی باعث چرخیدن روتور شده تا از طریق القای الکترومغناطیسی دراستاتور ولتاژ ایجاد کند. ژنراتور اصولا به دستگاهی اطلاق میشود که در مسیر یک سلسله فرایند مکانیکی و فیزیکی و طی پروسه القای الکترومغناطیسی انرژی مکانیکی را به نیروی الکتریسیته تبدیل و برق تولید میکند.

گروه من لیفت حجم زیادی ژنراتورهای 30 تا 1250KVA را توزیع میکند که برای شرایط سخت و دمای بالا ساخته شدهاند و مخازن سوخت داخلی بزرگ دارند که تا 24 ساعت بهصورت مستمر کار میکنند. این اتاقک که نقش اصلی آن کاهش صدای ژنراتور است را در اصطلاح «کانوپی سایلنت یا کانتینر سایلنت » گویند. نسبت توان به وزن ژنراتور پایه گازسوز در مقایسه با سایر ژنراتورهای دیزلی هم رده، بسیار بالاتر است. آنها با گردش یک مایع خنک کننده بر پایه آب که بخشی از موتور است خنک میشوند. یک ژنراتور که بتواند تمام نیازهای تولید برق خود را اداره کند، یکی از مهمترین جنبه های تصمیم خرید است.

مهم ترین دلیل برای محاسبه دقیق دیزل ژنراتور این است که اگر دیزل ژنراتور را حتی کمی کوچک انتخاب کنید اصلا به درد نخواهد خورد. کامینز یک شرکت بینالمللی است که تجهیزات ژنراتورهای برق طراحی و تولید میکند. وارانتی فقط در زمانی که دستگاه توسط این شرکت راه اندازی گردد معتبر خواهد بود. وجود رسوبات داخلی و کربن به این دلیل به وجود می آید که موتور در مدت زمانی بسیار طولانی با بار کم کار می کند. اینجا نمی توان تاکید کافی بر بقایای سمی مونوکسیدکربن داشت که یکی از متداول ترین علل برای مرگ در مناطق تحت تاثیر طوفان بعد از آن است که مردم تمایل دارند در مورد آن زمانی فکر می کنند که بسیار دیر شده است. رودولف دیزل، مخترع این نوع موتور احتراق داخلی هرگز آنقدر زنده نماند تا بتواند گسترش و اثر بخشی اختراع خود را در سطح جهان مشاهده کند، اما بسیاری از مردم جهان، هرگاه در خودروهای سبک و سنگین، قطارها، کشتی ها و تجهیزات صنعتی با این موتور مواجه می شوند، تاثیر اختراع رودولف دیزل را مشاهده می کنند.

انواع دیزل ژنراتور