وکالت مالیاتی 4 وکیل معتبر امور دعاوی مالیاتی در کشوری | تکس مپ

در این جاست که مودی می تواند با استفاده از مشاوره های یک وکیل مالیاتی خوب و حرفه ای از حقوق خود دفاع و از تضییع آن جلوگیری نماید و حسب مورد در کمیسیون و هیات های حل اختلاف و غیره نسبت به برگه تشخیص اعتراض و با ارائه مدارک و مستندات از حقوق خود دفاع نماید . بهترین وکیل مالیاتی در تهران باید بر تمامی قوانین و مقررات مالیاتی مسلط باشد. همچنین نیاز است نظریات شورای عالی مالیاتی و آرای دیوان عدالت اداری را بداند و در زمینه پیگیری و حل دعاوی مالیاتی تجربه کافی به دست آورده باشد. وکیلی می تواند در پرونده مالیاتی ما پیروز شود که علاوه بر این ویژگی ها، در نوشتن لایحه مالیاتی مستند، شفاف و نظام مند توانا باشد و به جهت دفاع از پرونده های مالیاتی در دیوان عدالت اداری، دارای پروانه وکالت رسمی از کانون وکلای دادگستری باشد. مالیات بر درآمد مالیات بر ارث ؛حق تمبر؛ مالیات بر درآمد املاک؛ مالیات بر درآمد اشخاص حقوقی ؛مالیات بر درآمدهای اتفاقی ؛مالیات بر ارزش افزوده و غیره. بر اساس این پرداختی های مالیاتی تهران رتبه ۱ را در کل کشور در بین سایر استان ها به خود تعلق داده است .سهم تهران در مالیات های مستقیم ۶۰.۵ میباشد.

وکیل مالیات در کرج

هنگام انتخاب یک وکیل مالیاتی باید دقت شود تا وی را از میان وکلای اهل مطالعه و تحقیق برگزینیم. این سرعت روز به روز افزایش یافته و اطلاعات جدید بسیاری را در اختیار افراد قرار می دهد. در چنین دنیایی قطعا دنیای حقوقی، قضایی و مالیاتی نیز دچار تحول شده و قوانین مربوطه را دستخوش تغییراتی می کند. حال آن که اگر وکیل مالیاتی شما، قائل به بروز رسانی اطلاعات نباشد، از این تغییرات جدید بی اطلاع خواهد ماند. بنابراین بهتر است تا هنگام گزینش وکیل مالیاتی، حتما به این نکته دقت کنید، تا هم نتیجه ی بهتری حاصل شود و هم از وقوع مشکلات مالی جلوگیری کنید.

وکالت مالیاتی 4 وکیل معتبر امور دعاوی مالیاتی در کشوری | تکس مپ

اعتراض بر برگه قطعی مالیاتی در هیئت تشخیص امکان پذیر می باشد و فرد می تواند با توجه به آن اعتراض خود را نسبت میزان آن، به صورت لایحه ای بنویسد. در یک نگاه کلی می توان مالیات را اینگونه تعریف کرد که هزینه ای می باشد تا دولت بابت جبران امکاناتی که از خود ارائه داده است از صاحبین مشاغل مختلف به صورت مستقیم و غیرمستقیم دریافت کند. واژه مالیات بر همگان آشنا می باشد چراکه در هر کسب و کاری نیاز است مالیات پرداخت شود پس قطعأ با قوانین آن نیز روبرو می شوند. دخیل نکردن مسایل مالی در مشاوره ای که وکیل ترتیب میدهد اولین نکته مهمی است که باید توجه داشت و بدون در نظر گرفتن جنبه مالی کلیه ابعاد ، از همه لحاظ پرونده مشتری خود را مورد بررسی قرار دهد. با دریافت مشاوره های مناسب و به موقع قادر هستید تا از بخشودگی های مالیاتی نفع ببرید . تهیه و تنظیم اظهارنامه های مالیاتی از وظایف وکلا و مشاوران مالیاتی میباشد .

فردی است که بر قانون مالیات ، بخش نامه ها، آیین نامه ها و… اشراف کامل دارد و می تواند مشاوره های دقیق و صحیحی در باب نحوه صحیح پر کردن اظهارنامه های مالیاتی و معافیت هایی که ضابطه برای مودیان در عقیده گرفته است عرضه دهد. تمامی مالکین اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی به نسبت اموال و املاکی که در ایران دارا می باشند بایستی طبق ضابطه مالیات بپردازند. اعتراض به موقع و مستند به تصمیمات هیئت های بدوی و تجدید نظر در دعاوی مالیاتی. اگر استرداد مالیاتی یا اضافه پرداختی مودیان بیشتر از سه ماه از تاریخ درخواست به طول انجامد و به آنها بازپرداخت نشود، خسارت دو درصدی در ماه نسبت به مبلغ اضافه پرداخت و مدت تأخیر در نظر گرفته خواهد شد که سازمان امور مالیاتی باید آن را پرداخت نماید. مثلاً ممکن است مودی پس از گذشت چند سال از پرداخت مالیات متوجه این قضیه شود و می‌تواند همان موقع درخواست استرداد مالیات را تنظیم نماید.

وکیل مالیاتی کیست؟

مسلما وکیلی که تجربه ی زیادی دارد به راحتی می تواند در روند دادرسی وارد شود. به همین دلیل است که تجربه کاری نقش بسیار زیادی در عمل و نتیجه بخش بودن پرونده ها دارد. اما به دلیل گسترگی علم حقوق، این امکان وجود ندارد که وکلا بتوانند در همه ی حوزه ها تسلط کامل داشته باشند. افرادی که به صورت مجزا مسلط به قوانین مالیاتی می شوند بیشتر زمان خود را صرف مطالعه و جستجو در قوانین مالیاتی می کنند به همین دلیل با شیوه های دادرسی در این گونه پرونده ها آشنا هستند. نکته قابل توجه اینکه حتی برای هر کسب وکارموفقی که در مسیر رسیدن به اهداف تجاری خود است می بایست مالیات و برخی از هزینه‌های مرتبط با فعالیت خود را به دولت بپردازد . به همین دلیل می باشد که هزینه‌های انجام شده توسط واحد تجاری که به منظور تعیین نرخ مالیات به اداره دارایی ارائه می‌شود ، در صورتی قابل قبول است که هزینه‌ها کاملاً مرتبط با فعالیت واحد تجاری باشد و می بایست این دارایی و درآمد ارائه شده واقعی باشد .

  • اما با جست‌وجوی این ویژگی‌های کلیدی – تجربه، مهارت‌های ارتباطی، پاسخگویی و موفقیت – به خوبی در مسیر یافتن وکیل مناسب برای پرونده خود خواهید بود.
  • درواقع برای هر سال ، هر مودی می بایستی ۴ اظهارنامه ارزش افزوده در سامانه ارزش افزوده ثبت و ارسال نماید .
  • آقای سلامیان وکیل پایه یک دادگستری در تهران و کارشناس ارشد حقوق تجارت بین الملل هستند.
  • به طور کلی برای اخذ وکیل، نیاز است تا تحقیقات خود را به طور کامل انجام داده و از وکیلی که انتخاب کرده اید اطمینان حاصل کرده و سپس قرارداد وکالتی را با او ببندید تا محتمل ضرر و زیان در این خصوص نشوید.
  • این رویکرد باعث می‌شود که شرکت‌ها بتوانند به طور کلی عملکرد بهتری داشته باشند و در مقابل تحریم‌های مالیاتی و اخطارهای قانونی مقاومت کنند.