همه چیز درباره پروتئین بدنسازی و انواع پروتئین وی

همانگونه که یک مربی خوب ,با تجربه و باسواد می تواند شما را به هدفتان نزدیک کند ,یک مربی بد و بی دانش شما را از هدفتان دور و راه بازگشت به مسیر را سخت تر می کند. مصرف 1000 تا 2000 واحد ویتامین D3 در روز مخصوصا برای افرادی که به کارهای نشسته اشتغال دارند, مناسب است. اگر درهفته 3 بار تمرین می کنید حتما یک روز را به تمرینات ترکیبی و تمرین دادن تمامی عضلات بدن خود اختصاص دهید. مثلا چنان چه شما در روز ۱۶ ساعت بیدار باشید و ۴ وعده پروتئین دار هم مصرف کنید، در این حالت دیگر اهمیتی ندارد که تمرین شما چه موقعی است، چرا که شما در هر صورت در فاصله زمانی کوتاه مدام در حال مصرف پروتئین خواهید بود. مربی فیتنس بانوان باید همیشه اطلاعات خود را به روز نگه دارد تا بتواند شاگردان خود را با توجه با اخرین و بروزترین تمرینات هدایت کند.دیگر علتی که یک مربی فیتنس بانوان میبایست دارای علم بالا و آموزش دیده باشد این است که آناتومی بدن بانوان تا حدودی با آقایان متفاوت است و از این رو نمی توان همات نسخه تمرینی که برای اقاین تجویز میگردد را برای بانوان تجویز کرد. اگر میخواهید مقدار زیادی پروتئین را به رژیم غذایی خود اضافه کنید ، و یا اگر دارای بیماری کبدی یا کلیوی هستید ، ابتدا با پزشک خود ارتباط بگیرید و از او مشاوره دریافت کنید.

مرحلهی اول: فشار وارد کردن بر عضلات با بلند کردن وزنه و دمبل زدن، عضله سازی با سوزاندن کالری بیشتر. بعضی از بدنسازان احتیاج به مصرف پروتئین زیادتر دارند، ولی ممکن است نیازی نباشد که بیشتر از یک گرم پروتئین به ازای هر پوند از وزن بدن خود مصرف نمایند. بدنسازان در جلسات تمرینی خود بیشتر به وزنه برداری میپردازند اما فیتنسکاران گاهی وزنه میزنند. امروز در این مقاله قصد داریم بیشتر در خصوص فیتنس با شما صحبت کنیم، به معرفی این رشتهی ورزشی پرداخته و در خصوص فیتنس بدون مکمل برایتان توضیح دهیم. همه میدانید که بهترین و اصولیترین راه برای رسیدن به تناسب اندام و داشتن هیکلی ایدهآل، انجام تمارین ورزشی درست و تغذیهی سالم است. اگرچه فیتنس و بدنسازی شبیه به هم به نظر میرسند و یک ریشه دارند، اما تفاوتهایی نیز با هم دارند که در ادامه به بیان آن میپردازیم.

تفاوت بدنسازی و فیتنس سایت fitnessnow در چیست؟ نوع بسته بندی محصول در تشخیص وی اصلی میتواند بزرگترین کمک باشد. ارزش بیولوژیکی یک فاکتور برای نشان دادن کیفیت یک پروتئین، نوع اثرگذاری آن، نوع جذب آن توسط بدن می باشد. زمانی که فردی به درصد مشخصی از میزان چربی، پروتئین، آب، کلسترول و وزن کلی بدن برسد، میتوانیم بگوییم آن شخص دارای تناسباندام و یا فیتنس است. درست است که این مکمل ها تقویتی هستند و در راستای عضله سازی و تقویت عضلات استفاده می شود اما ممکن است مصرف این مکمل ها دارای عوارضی باشد که وابسته به نوع سیستم ایمنی فرد ورزشکار درگیر این عوارض گردد.

این امر به شما در افزایش وزن و لاغر ماندن کمک میکند. دیوید ساندلر در کتاب 36 تمرین کاربردی برای ساختن بالاتنهای عضلانی مجموعهای از مهمترین تمرینات و اصول ورزشی را در اختیار شما قرار میدهد که با انجام آنها میتوانید بالاتنهای قوی و عضلانی داشته باشید. وجود دارد که فرد با انجام اینها در واقع بدن خود را تحت فشار قرار میدهد. همانطور که میدانید همهی انسانها خواهان داشتن بدنی سالم و با نشاط هستند. همانطور که پیشتر اشاره شد، فیتنس ورزشی محبوب بین جوانان است چون موجب حفظ سلامت بدن و رسیدن به تناسب اندام میشود. همچنین افرادی که فیتنس کار میکنند به افزایش حجم عضلات توجه نمیکنند بلکه با انجام تمریات مختلف سعی در شکل دهی به ماهیچهها را دارند.

این نوع پروتئین حاوی 70 تا 80 درصد پروتئین بوده و دارای مقادیری کربوهیدرات و چربی است. بر این اساس در این نوع از پروتئین ها نمی توان تعادلی را مشاهده کرد. جو دوسر غنی از ویتامینها، مواد معدنی و همچنین حاوی فیبرمحلول (به نام گلوکان) است که میتواند LDL (چربی مضر بدن) را کاهش دهد. در واقع توصیهی متخصصان هم همین است که به جای استفاده از این مکملها، تمرکز خود را روی تمرینات صحیح بگذارید. در فیتنس دیگر از آن حجم های افراطی که در پرورش اندام دیده می شود خبری نیست . است. افرادی که فیتنس را دنبال میکنند، یا هدفشان شرکت در مسابقات است و یا به منظور حفظ وضعیت سلامتیشان این کار را میکنند.

از همین رو لازم است تا به این نکته توجه کرده و از دستگاههای باشگاه به صورت جداگانه و به ترتیب مشخص شده استفاده کنید. اگر میخواهید از یک باشگاه اصولی و حرفه ای برای رسیدن به اهدافتان استفاده نمایید باید در مرحله ی اول دقت کنید آیا تجهیزات مورد کاربرد در باشگاه مناسب جنسیت شما هست؟ باشگاه ها و سالن های ورزشی حتما باید به امکانات هواسازی مجهز شده باشند تا بوی عرق ناشی از فعالیت های ورزشی، فضای باشگاه را پر نکند و بتوان با خیال راحت در محیطی بسیار مطبوع با دمای مناسب و استاندارد، مشغول به فعالیت های سنگین شد. این پروتئین در طول استراحت با ایجاد یک جریان دائمی از آمینواسیدها در خون باعث عضله سازی میشود.

دریافت مازاد آن گاها سبب می شود نتیجه عکس داده شود و افرادی که قصد لاغری دارند با چاقی در نتیجه استفاده نادرست روبرو شوند. اگر شما این ضربان را در حد متوسط به بالا یعنی 60 تا 70 درصد ضربان عادی نگهدارید، بیشترین نتیجه را از تمرین خواهید گرفت. در بدنسازی، بیشترین تمرکز بر حجیمسازی عضلات است و بدنسازان ماهیچههایی بزرگ و قوی خواهند داشت. بدنسازان معمولا اینقدر زدن وزنه را تکرار میکند که دیگر توان انجام تکرار بیشتر را ندارند و آن چیزی که بعد از استراحت و تغذیه مناسب برای آنها رقم خواهد خورد داشتن ماهیچههایی قوی و حجیم است و تمرکز آنها نیز بر آن خواهد بود. از این رو خانم ها بیشتر برای رسیدن به تناسب اندام و زیبایی و نه عضله سازی در این رشته ورزشی شرکت می کنند. فیتنسکاران و بدنسازان تقریبا رژیم غذایی برابری دارند اما یک بدنساز به دلیل ساخت عضله و افزایش حجم آن پروتئین غذایی و مکملهای بدنسازی زیادی دریافت میکند در حالیکه فیتنسکار با توجه به سوخت وساز بدنش میزان پروتئین کمتری مصرف میکند. بیشتر تمرکز بدنسازان بر انجام حرکات وزنه برداری بوده و کمتر به انجام کاردیو میپردازند و طول جلسات آنها معمولا بیشتر از جلسات ورزشکاران فیتنس است.

اما کسانی که فیتنس کار میکنند، به ساخت ماهیچه کاری ندارند و به زیبایی و فرم آن تاکید دارند. زمان مصرف مکمل پروتئین وابسته به هدف و برنامه ای است که برای خود در نظر گرفته اید. بدنسازان معمولا افرادی قوی، قدرتمند، با عضلات حجیم و وزن زیاد هستند اما هدف از انجام فیتنس، حفظ سلامتی و تندرستی، فعال بودن و روی فرم ماندن است. البته هیچ قانون نوشته شدهای وجود ندارد اما معمولا بدنسازان مقدار بیشتری از مکملهای غذایی را مصرف میکنند چرا که هدف اصلی آها افزایش حجم ماهیچههاست؛ اما در مقابل ورزشکاران فیتنس به مصرف غذاهای سالم و استفاده از مکملهای سال و طبیعی علاقه مند هستند. کسانی که به بدن خود جهت رسیدن به حداقل میزان چربی فشار بیش از حد وارد نمیکنند. ضمنا گاهی در صورت استفاده از برخی داروها ممکن است سلامتشان به خطر افتد. همچنین برخی از متخصصات ورزشی اعتقاد دارند که بدنسازان در طی روز حدود ۵،۰۰۰ کالری دریافت میکنند که حدود ۵۰ درصد آن از طریق مکمل های بدنسازی است. بدنسازان همیشه به عنوان مردان قدرتمند با عضلات بزرگ دیده میشوند؛ اما هدف فیتنس فعال بودن، حفظ سلامتی و روی فرم ماندن است.

روی عضلات و عملکرد ورزشی تاثیر میگذارد و باعث افزایش حجم عضله می شود. فیتنس از لحاظ سلامت جسمانی و روحی – روانی، تأثیرات مثبت و خوبی برای فرد به جا میگذارد. برای فیتنس بودن تغذیه صحیح و درست زیر نظر متخصص تغذیه و برنامه ورزشی درست و اصولی باید جزء برنامه روزانه و سبک زندگی (life style) شما قرار بگیرد تا از لحاظ ظاهری به بدن ایدهآل خود برسید. بدنی که هم عملکرد اندامهای داخلی آن خوب و عالی باشد و هم شکل ظاهری و شمای کلی بدن. هرگز انتظار این را نداشته باشید که یک شبه به نتیجه برسید!

اما افرادی با اندام متناسب به راحتی میتوانند پوشاک مورد نیاز خود را در جامعه پیدا کنند. تفاوت عمده این دو رشته ورزشی را در ۵ مورد به شما معرفی خواهیم کرد. از ویژگی خوب دیگر این محصول این است که بدون لاکتوز و درصدی چربی می باشد و برای افرادی که بدن حساسی دارند یا دوره گاهش وزن را می گذرانند مناسب می باشد. به همین دلیل در ادامه به مواردی که باید حین انتخاب کلاس آنلاین بدنسازی دقت کنید پرداخته ایم. و اگر ورزشکار حرفه ای در رشته های تخصصی دیگری (مانند رشته های توپی، رزمی، رشته های آبی، دومیدانی، ژیمناستیک، اسکی و…) هستید و برای تقویت بدن و افزایش میزان آمادگی جسمانی خود نیاز به تمرینات مکمل دارید، پیشنهاد میکنیم حتما در رشته فیتنس به فعالیت بپردازید. برخی رشتههای ورزشی مانند bodybuilding و crossfit برای همه مناسب نیستند و محدودیت سنی دارند. دنبال کردن رشتهی فیتنس اگر تحت نظر پزشک و مربی حرفهای باشد، برای بدن مشکلی ایجاد نمیکند؛ اما گاهی اوقات به دلیل مصرف برخی داروها و مکملها دور از نظر پزشک، افراط و زیادهروی در مصرف دارو و مکمل، عدم کنترل داروها توسط پزشک و بیتوجهی به دستورات پزشک و مربی مشکلاتی برای فرد ایجاد خواهد شد.

زنان در مقایسه با مردان بیشتر در معرض سوء تغذیه پروتئین هستند. به طور کلی اگر بنگریم مردان بیشتر تمایل به بدنسازی و زنان تمایل به حرکات فیتنس دارند. لوبیا بیشتر بخورید . همچنین ورزشکاران فیتنس بیشتر به انجام حرکات کاردیو و گاهی وزنه زدن میپردازند. مکملهای پروتئین برای افزایش توده عضلانی و همچنین ریکاوری بعد از تمرینات سنگین ضروری هستند. مس گینرها را می توانید تقریبا 30 دقیقه بعد از تمرینات ورزشی تان مصرف کنید. ولی خوب است بدانید که چند سال پیش از آن یک ورزشکار نوجوان ژیمناست به نام گلاسمن برای اولین بار از این ورزش برای آماده کردن خود در مسابقات استفاده کرد. در ابتدا به شما بگوییم اگر دارای لیسانس تربیت بدنی و یا حکم قهرمانی هستید راه شما برای اخذ مدرک مربیگری هموار است و در مدت زمان کوتاهی به آن دست پیدا خواهید کرد در غیر این صورت لازم است که برای اخذ این مدرک مدت زمانی را صبر کنید و مقداری هزینه کنید.

اما نباید برنامه خود را از مربی بگیرید. بهتر است از مصرف داروها برای رسیدن به سلامتی جلوگیری شود و فقط روی تمرین صحیح، اصولی و تغذیه سالم برای رسیدن به هدف خود بهره بگیرید. وقتی یک تمرین ورزشی از طریق اپلیکیشن فیتنس پلاس روی یکی از دستگاههای اپلی راه اندازی می شود، به صورت خودکار اپلیکیشن Workout اپل واچ نیز فعال میشود و آمار لحظهای تمرینات خود را میتوانید روی صفحه دیوایس مشاهده کنید. بدنسازان معمولا وزنه زدن را آنقدر تمرین و تکرار میکنند که دیگر نتوانند یک بار دیگر وزنه را بلند کنند، در نتیجه در زمان بازیابی قدرت، عضلات قویتر میشوند. برخی متخصصان ورزشی معتقدند که میزان کالری دریافتی روزانه در بدنسازان 5000 کالری است که نیمی از آن را از طریق مصرف مکملها به دست میآورند اما این میزان در فیتنسکاران 2500 کالری است. نام برخی از این تمرینات هستند.