همه آنچه باید در مورد تزریق ژل و فیلر بدانید رایان سلامت-مهسا امانی

میزان ماندگاری به شرایط شخص هم بستگی داشته و ممکن است، دوام آن‌ها کمتر از 2 سال شود. این نوع ژل‌ها از مواد مصنوعی ساخته شده و زیست‌تخریب‌پذیر هستند. ژل بینی برای رفع نواقص بینی مانند برجستگی تیغه بینی، عدم تقارن در دو طرف بینی و ازبین‌بردن افتادگی بینی استفاده می‌شود. افرادی که قوز بینی کوچکی دارند، می‌توانند با تزریق در بالا و پایین برجستگی آن را از بین ببرند.

توصیه‌های قبل از تزریق ژل

تعداد تزریقی که باید برای این کار انجام داد بستگی به تراکم چین‌وچروک‌های فرد دارد و به نوع پوست نیز وابسته می‌باشد. به‌ طور معمول فردی که در ناحیه پیشانی دارای 10 الی 16 خط اخم باشد، 4 تا 6 تزریق و برای دور چشم از 3 تزریق استفاده می‌شود. این ماده شیمیایی از منقبض شدن عضله‌های ناحیه تزریق جلوگیری می‌کند که درنهایت از تولید و ایجاد چروک در قسمت تزریق جلوگیری می‌گردد. با توجه به طول مدت تأثیر دارو و هم‌چنین مشورت با پزشک مدت‌زمان تزریق مجدد مشخص می‌گردد. هرچند با این تزریق به پوست می‌توان تا حدودی شادابی پوست را به حالت اولیه برگرداند ولی تأثیر بر سفتی پوست ندارد. در مراحل آماده‌سازی برای تزریق فیلر، معمولا ماده بی‌حس‌کننده استفاده نمی‌شود؛ زیرا خود ژل‌ها حاوی مقداری بی‌حس‌کننده هستند.

همه آنچه باید در مورد تزریق ژل و فیلر بدانید رایان سلامت-مهسا امانی

ژل‌های فیلر و پرکننده ممکن است در برندهای مختلف و با مواد اولیه‌ای مانند ژل‌ های مصنوعی، پلیمر ها، عصاره‌ های کلاژن و غیره تولید شوند. در تزریق فیلر باید به این نکته توجه داشت که این روش بدون هر گونه برش و جراحی انجام خواهد شد و در یک جلسه خیلی معمولی و حداکثر 30 دقیقه‌ ای انجام خواهد شد. در ابتدا اولین مرحله از تزریق ژل جلسه‌ ای مشاوره‌ ای خواهد بود تا تمامی مراحل را به‌خوبی فرا گرفته و با مراقبت‌ های قبل و بعد از تزریق آشنا شوید. با توجه به افزایش تمایل افراد برای تزریق ژل و جوان‌سازی پوست با استفاده از این روش، برندهای مختلفی در سرتاسر دنیا، این محصولات را تولید می‌کنند.

  • و این ماده به صورت مصنوعی تولید و در تزریق ژل و فیلر مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • تزریق ژل به صورت ژل یا فیلر جهت حجم دهی و زیباسازی چهره می باشد.
  • بدانید چه چیزی به شما تزریق می شود و از پزشک خود بپرسید که آیا از یک تزریق ژل تایید شده استفاده می شود و آیا مستقیماً از سازنده خریداری شده است.

در واقع می‌توان اینگونه گفت که ماندگاری تزریق ژل از فردی به فرد دیگر ممکن است تفاوت داشته باشد. با وجود همه موارد عنوان شده برای ماندگاری تزریق ژل، بازه زمانی 6 الی 18 ماه تخمین زده می‌شود. از بهترین مارک ژل می‌توان به رسیتلین سیلک اشاره کرد که دارای فرمولی سازگار با بدن انسان است. طبق گزارشات منتشر شده در وب سایت رسمی این کمپانی، Restylane Silk اولین ژل پرکننده‌ای است که مورد تأیید FDA قرار گرفت. نوید این تایید “خوش فرم و حجیم شدن نواحی تحت درمان با ظاهری طبیعی” است.

صورت هر فرد دارای ویژگی‌های خاص خود است، بنابراین آنچه برای شخص دیگری مناسب است شاید برای مراقبت های کامل بعد از تزریق ژل شما کارساز نباشد. در طول مشاوره حضوری پزشک صورت را از زوایای مختلف ارزیابی خواهد کرد. ارزیابی را نمی‌توان به راحتی با تصاویر یا توصیف ناحیه‌ای که نیاز به تزریق دارد، انجام داد. پرلان از اسید هیالورونیک بدون منشاء حیوانی تشکیل شده است.

فرم دهی بینی با تزریق ژل

15 – شما می توانید از کرم عصاره گل همیشه بهار برای کاهش کبودی و التهاب پس از تزریق ژل لب استفاده کنید . 13 – ده روز قبل از تزریق ژل لب از داروهای مسکن (بجز تیلنول) ، روغن ماهی ، ویتامین E که خون را رقیق می کنند ، استفاده نکنید . 5 – نتیجه تزریق ژل لب فورا در همان جلسه قابل مشاهده است .

ژل ها همچنین می توانند در حجم دهی به نواحی دیگر از جمله لب ها، بینی، شقیقه ها و گونه ها نیز استفاده شوند. میتوان از این ژل ها برای پنهان کردن جای زخم و جای جوش، صاف کردن چین های لاله گوش و جوان سازی پوست دست ها نیز استفاده کرد. همچنین می توان از آنها برای بزرگ کردن باسن هم استفاده کرد.

ژل‌های حاوی پلی لاکتیک اسید پلیمری مصنوعی هستند اما با بافت‌های بدن سازگاری دارند. اصولا از این ماده برای ساخت بخیه‌های جذبی و پیچ های استخوانی استفاده می‌گردد. معمولا تزریق ژل پلی لاکتیک اسید، در طول چند ماه و در چند مرحله انجام می‌شود. تقریبا زمانی معادل چند هفته لازم است تا اثرات ناشی از تزریق این ژل نمایان شود؛ با این حال بیش از 2 سال پایدار و ماندگار خواهد بود. در مورد سایر ژل‌هایی که حاوی اسید هیالورونیک نیستند، گاهی تزریق استروئید برای ازبین‌بردن آن‌ها مؤثر است. در مواقع نادر ممکن است ژل با استفاده از جراحی خارج شود.