مراحل اجرای کناف و شناخت اصول اجرایی کناف

سبک بودن وزن پانل گچی و یا تایل های سقف کاذب کناف و همچنین استفاده از اتصالات و مهار های محکم سبب مقاومت سقف های کاذب کناف در برابر زلزله گردیده است. بطور کلی فعالیت کناف در زمینه سیستم های ساخت و ساز خشک می باشد. سیستم های ساخت و ساز خشک یعنی اینکه در اجرای آن ملات بکار برده نمیشود. بعنوان مثال در سقف کاذب کناف هیچگونه ملاتی استفاده نمیشود و پانل کناف بر روی زیرسازی پیچ میشود. کناف، صفحه‌ای گچی است که به‌وسیله پیچ و مهره روی انواع سقف‌ و دیوار نصب‌ می‌شود.

مراحل اجرای کناف و شناخت اصول اجرایی کناف از این رو اگر سازه های ساختمانی برای شما اهمیت دارد، پیشنهاد ما به شما دنبال کردن اجرای کناف سقف این توضیحات است. 2- عدم رعايت گونيايي طرحهايي که قرار است به صورت مستطيل اجرا شوند. کارفرمايان بايد لااًقل الفباي استفاده از سيستم کناف را بدانند تا در صورت اشتباه يا تخلف پيمانکار به او تذکر داده و از اجراي نا مطلوب کار بپرهيزند. برای نقد و بررسی دو سیستم ساختمانی باید هدف از این نقد را مشخص نماییم.

کناف یا تایل های گچی، سالهاست که در طراحی داخلی مدرن مورد استفاده قرار می گیرند. مراحل اجرای سقف کاذب رابیتس در ابتدا چون سقف کاذب در زیر سقف کار می شود و در نتیجه ارتفاع کار بالاست بایستی از تخته زیرپایی استفاده نمود که به اصطلاح چوب بست گفته می شود. از جمله ویژگی این دیوارها می توان به وجود قاب های فولادی اشاره کرد که به صورت پیش ساخته تهیه و به کار برده می شوند.

درز های بین پانل ها با نوار مش و بتونه درزگیری مخصوص خود آن پانل درزگیری میشود و سپس کل سطح پانل با خمیر ماستیک کناف آماده جهت اجرای رنگ آمیزی می شود. البته از فضای خالی داخل دیوار هم می توان جهت عبور لوله های تاسیسات آب و برق و … همچنین نصب عایق صوتی و حرارتی مانند پشم سنگ یا عایق تزریقی پلی یورتان استاده نمود . ساختار کلی سیستم های ساخت و ساز خشک کناف شامل صفحات روکش دار گچی (و یا صفحات مسلح سیمانی) و پروفیلهای فولادی سبک می باشد ، که این صفحات به عنوان پوشش و پروفیلها به عنوان زیرسازی عمل می نمایند. به دلیل آسان بودن اجرای سقف کاذب کناف دقت در اجرای این نوع سقف ها بالا بوده و خطاهای اجرایی سقف کاذب کناف کاهش پیدا میکند و سبب صرفه جویی در مصالح میشود. آسان بودن اجرای سقف کاذب کناف از دیگر مزیت های سقف کاذب میباشد به گونه­ ای که در برخی از کشور ها برخی افراد با خرید مصالح مورد نیاز و مطالعه دستورالعمل اجرای سقف کاذب کناف موفق به اجرای آن شده اند.

یکی از مزیت های کناف مقاومت بالا در برابر حریق و رطوبت است که این قابلیت را دارد که به عنوان پوششی برای تیرها و یا ستونها باشند . برای اجرا کناف به این منظور ابتدا یک زیرسازی با فلز سبک انجام میشود و سپس پنل ها بر روی این سازه ها قرار میگیرند و تیر ها و ستون ها را میپوشانند . برخی از افراد تنها با نصب انواع کابینت به‌دنبال تغییر و زیباسازی آشپزی در منازل هستند. هر چقدر کابینت نصب شده بر روی دیوارها دارای زیبایی خاص و کاربرد مناسبی برای مصرف‌کننده داشته باشد، سقف این قسمت از خانه نیز باید دارای سقفی با طراحی شیک و تکمیل‌کننده باشد. با دیدن نمونه تصاویر مربوط به سقف کناف آشپزی به نتایج خیره‌کننده هماهنگی و هارمونی تمام آشپزخانه خواهید رسید. پانل‌های آکوا که به آن‌ها مسطح سیمانی هم گفته می‌شود برای برش دادن آن‌ها از دستگاه برش برقی استفاده می‌توان کرد.و برای برش پانل‌های گچی ار کاتر کناف استفاده می‌شود و برای برش سازه‌های گالوانیزه اجرای کناف از قیچی‌های مخصوص می‌توان استفاده کرد.

  • توجه کنید به دلیل آن که نحوه اجرا و نصب کناف کاری تخصصی است باید برای ساخت آن از متخصصان این حوزه کمک بگیرید تا در حین انجام پروژه های کناف دچار مشکل نشوید.
  • از کناف RG با توجه مزیت زیبایی آن به‌عنوان دیوارهای جداکننده استفاده شده و به نسبت سایر مدل‌های کناف‌ قیمت ارزان‌تری دارد.
  • پس از تهیه مصالح اجرای کناف و دپو کردن در کارگاه استاد کار شروع به کار می کند.
  • شرکت عمران گستر ایده نو در حال حاضر در زمینه فروش و اجرای سیستم های ساخت و ساز خشک فعالیت می نماید که نمایندگی فروش و اجرای محصولات فایبر سمنت برد(پانل سیمانی الیاف دار) و عاملیت کناف ایران( سقف کاذب و درای وال) از جمله فعالیت های شرکت می باشند.

ساختار کلی سیستم های ساخت و ساز خشک شامل صفحات روکش دار گچی (و یا صفحات مسلح سیمانی) و پروفیلهای فولادی سبک می باشد ، که این صفحات به عنوان پوشش و پروفیلها به عنوان زیرسازی عمل می نمایند. در ساختمان­های جدید با کاربری های متفاوت، انتخاب صحیح سیستم سقف کاذب امری ضروری به نظر می­رسد. به منظور رفع این نیاز شرکت کناف طیف وسیعی از سیستم های شبکه ایو تایل های متنوع تولید می­نماید. فن­آوری این سیستم­ها، ویژگیهایی همچون حفاظت در برابر حریق ، جذب صوت و حفظ سلامتی و بهداشت را به همراه دارد. دیوارهای پوششی کناف، جهت بازسازی دیوارهای بنایی قدیمی،پوشش دیوارهای بنایی جدید (نازک کاری)، بهسازی حرارتی و صوتی ساختمانها، ایجاد فضای تاسیساتی در ساختمانها، ایجاد پوششهای با کد حریق و عایق کاری دیوارها در برابر رطوبت و بخار به کار می روند. دیوارهای پوششی کناف به دو صورت با سازه و بدون سازه اجرا می شوند.

متخصصان بعد از بازدید محل، با توجه به‌ میزان مصالح و تعداد روز موردنیاز، هزینه تعمیر کناف را اعلام ‌‌می‌کنند. تمام این روش‌ها عموما برای محاسبه قیمت یک نوع کناف کاربرد ندارند. کناف دیوار برای جداسازی بخش‌های داخلی ساختمان، پوشاندن تأسیسات ساختمانی، رفع ناهمواری دیوار و جلوگیری از ورود گرما و صدا به ساختمان نصب ‌‌می‌شود.

نکات مربوط به اجرای سقف کاذب و کناف

با نصب یک لایه صفحه سربی در فضای داخل دیوار کناف، می توان از عبور اشعه ایکس جلوگیری نمود. از دیگر مزایای کناف برای سقف می‌توان به مقاومت در برابر زلزله اشاره کرد. این نوع سقف به دلیل داشتن اتصالات باعث بالاتر رفتن ایمنی در سقف می‌شود و از ریزش آن هنگام زلزله جلوگیری می‌کند. ورق های فولادی گالوانیزه سرد شده با روش نورد در سازه های کناف کاربرد زیادی دارند.‌ از این ورق ها برای ساخت زیرسازی کناف در سیستم های ساخت خشک استفاده می کنند. برای دهانه های کوچک از رابیتس نوع مسطح و برای دهانه های بزرگ تر از رابیتس نوع برجسته استفاده می کنند. هم چنین برای اندودکاری بر روی دهانه های کولر و تأسیسات نیز از این نوع سقف کاذب استفاده می گردد.

اجرای پنل های ضد حریق سقف ، مقاومت بنا در مقابل آتش و حرارت بیشتر می شود. لیسه استیل، سنباده ماله ای، سنباده دسته دار، ماله استیل و ظرف آماده سازی بتونه برای اجرای این نوع سقف کاذب ضروری هستند. همچنین از این مدل سقف های کاذب به عنوان عایق در برابر دو پارامتر صدا و حرارت نیز یاد می شود. تایل های با روکش آلومینیوم (در پشت تایل)در مکان هایی که احتمال ریزش آب به پشت تایل وجود دارد(مانند محل عبور لوله های تاسیساتی)و یا در محیط هایی که احتمال تعرق وجود دارد(مانند مناطق شرجی نظیر شمال یا جنوب کشور)مورد استفاده قرار می گیرند. ابزار آلات کناف برای استفاده هایی مانند حمل ، برش ، نصب ، درزگیری و پرداخت کاری جهت رنگ آمیزی می باشد که سبب می شود راندمان کار به میزان قابل ملاحظه ای بالا رود. صفحات روکش دار مقاوم به رطوبت به منظور استفاده در فضاهای مرطوب کاربرد دارد.

زمانی که شما قصد دارید این عملیات را به انجام برسانید، در ابتدا نیاز است تا تمامی ابزارهای مد نظر را تهیه نمایید و سپس با اصول اولیه آشنایی پیدا کنید. حتما خیلی دوست دارید زمانی که در پذیرایی خانه خود نشسته اید، لذت بسیار زیادی را از طرح ها و وسیله های اطرافتان ببرید. به دست آوردن این حس آنطور که شما تصور می کنید، سخت نیست و با استفاده از این سقف ها قابل دستیابی است. وزن يک متر مربع ديوار کناف 25 کيلوگرم است ، در حاليکه وزن يک متر مربع تيغه آجر فشاري 267 کيلوگرم ميباشد . این نوع تایل ها دارای خاصیت جذب صوت می باشند.سوراخهای روی تایل به شکل دایره هایی به قطر 6mmبوده که فاصله مرکز به مرکز این سوراخ ها از یکدیگر 18mm می باشد.

محصولات فروش ویژه