فیتنس در خانه؛ تناسب اندام رویا نیست، ورزش را از اتاق خواب شروع کنید

باید در نظر داشته باشید هر چه تمرین شما بیشتر باشد مقدار پروتئینی که بدن شما باید دریافت کند بیشتر می شود. به طور کلی کنسانتره هایی با سطح پایین دارای 30 درصد پروتئین هستند که این مقدار در بالاترین سطح از کنسانتره ها برابر با 90 درصد پروتئین است. از طرفی همانطور که اشاره شد باید به میزان تحمل سیستم بدن خود نسبت به انواع وی آگاهی داشته باشید تا در صورت عدم تحمل به جای انواع کنسانتره و ایزوله از نوع هیدرولیزه استفاده کنید. استفاده از پروتئین وی سبب کم شدن وزن میشود، این ماده قادر است سوختوساز بدن را روزانه به میزان ۸۰ تا ۱۰۰ درصد بالا ببرد و باعث شود هر روز ۴۴۱ کالری کمتر مصرف کنید. این روش هم برای کارایی عضلخ و دریافت پروتئین بیشتر در زمان ریکاوری که منجر به افزایش حجم عضلانی میشود، بسیار مفید است. زمانی که پنیر ساخته میشود، بخش چرب شیر دلمه میزند که پروتئین وی بهعنوان محصولی جانبی از آن برداشت میشود.

برخی از ورزشکاران و در واقع کسانی که به صورت حرفه ای ورزش می کنند، خرید پروتئین و خرید مکمل پروتئین را وابسته به یک سری دلایلی که به نوعی جنبه مهندسی بدن نیز دارد، توضیح می دهند. از طرفی، با ورزش میزان چربی و قند خون به تعادل می رسد. مهم ترین عواملی که سبب می شود برای مکمل های مختلف از جمله مکمل وی و کراتین، یک راهنمای خرید تعریف شود، تشخیص اصل بودن و قیمت مکمل پروتئین است. این مقدار برای کسانی که قصد کم کردن وزن دارند و همچنین برای بدنسازان و ورزشکاران ضروری است. در شهرهای قرمز فقط مشاغل گروه یک حق فعالیت دارند و مشاغل گروه دو، سه و چهار میبایست تعطیل باشند. بدنسازانی که تمرینات سخت انجام می دهند باید هر روز حداقل چهار لیتر آب بنوشند که بیشترین مقدار آن را باید در زمان تمرین مصرف کنند.

سعی کنید قبل از تمرین از مصرف غذا های چرب خودداری کنید . هر وعده از این صبحانه 385 کالری، 18 گرم پروتئین، 50 گرم کربوهیدرات و 13.5 گرم چربی دارد. به طور کلی به بزرگسالان بالای 19 سال توصیه می شود که در وضعیت روزانه، از 10 تا 35 درصد کالری، درصدی پروتئین نیز جذب کنند. بیشتر این تحقیقات نشان میدهند که توجه به درشت مغذیها (پروتئین، کربوهیدرات و چربی)، کالری، زمان خوردن وعدههای غذایی و مصرف برخی مکملها خاص تأثیر به سزایی در فرآیند بدنسازی خواهند داشت. این صبحانه اماده خوردن است. این سه از جمله مواردی است که در یک نگاه مهندسی شده نسبت به بدن، ورزشکاران را مجاب به استفاده از مکمل در انواع مختلفی چون پروتئین وی می کند. غذاهایی چون لوبیا، نخود فرنگی و غلات از جمله غذاهایی هستند که می توان پروتئین ناقص را در آن ها یافت. البته که این کار برای ورزشکاران حرفه ای بر مبنای وزن هدف نیز می تواند انجام شود. ولی خوب است بدانید که چند سال پیش از آن یک ورزشکار نوجوان ژیمناست به نام گلاسمن برای اولین بار از این ورزش برای آماده کردن خود در مسابقات استفاده کرد.

اسکات برخاستن برای زمانی که تحت تنش هستید یا نگه داشتن پاها و عضلات باسن تحت کار مداوم است، بسیار عالی خواهد بود و یکی از بهترین تمرینات فیتنس در خانه سایت fitnessnow است. ما در این قسمت از وبسایت تلاش کرده ایم با کمک مربیان و کارشناسان با تجربه، اجرای صحیح حرکات را در کنار نکات کلیدی آنها برای شما فراهم آورده ایم. ابوریحان، بنیان سلامت کسری، بهتا دارو، پگاه، اپکس، دانا، دایان فارما، راموفارمین، آلامو، ادوای، دوبیس، پارس به ورزان جم، جالینوس، ژن استار، نوتریمد و کارن از جمله برندهای ایرانی هستند که در بین آن ها می توان دوبیس، ژن استار، کارن و نوتریمد را بر اساس قیمت مکمل پروتئین و کیفیت، در دسته معروف ترین ها قرار داد. مکمل بدنسازی که این روزها نیز از آن بسیار استفاده می شود به نسل اول باز می گردد. 1- صبح ها : بعد از بیدار شدن از خواب میزان نیاز بدن به پروتئین زیاد هست، چون مدت 6 الی 10 ساعت پس از صرف وعده شام هیچ نوع ماده غذایی وارد بدن نشده و به محض اینکه پروتئین وارد بدن شود جذب می شود. قیمت مکمل پروتئین و مکمل وی بسته به اینکه از چه مارک یا برندی خرید کنید می تواند متفاوت باشد.

پروتئین وی ، انواع مکمل پروتئین و همچنین غذاهای پروتئین دار را برای داشتن یک رژیم پروتئین بیشتر بشناسید. پودر پروتئین وی را کی مصرف کنیم تا لاغر شویم؟ بر این اساس ما با حدود 200 تا 700 کالری پروتئین در یک رژیم غذایی به میزان 2000 کالری طرف هستیم. درصد پروتئین موجود در وی با نام کنسانتره، بسته به میزان غلظت آن می تواند متفاوت باشد. این امر بدان معنا نیست که پروتئین سبب لاغری شما می شود زیرا این مکمل با سوخت و ساز بهتر در بدن چربی ها را می سوزاند و به رشد بهتر عضلات و حجم دهی مؤثر تر آن ها کمک می کند. ماسک پرستاری کودک ماویماسک پرستاری کودک ماوی مطابق با نیازهای کودک طراحی شده است و می تواند او را در برابر آلودگی ها و ویروس ها محفاظت کند. برای درک بهتر و رعایت اصول و قواعد بهتر است از آناتومی عضلات شناخت کافی داشته باشیم.رشته های عضلانی سرشانه ها را دلتوئید می نامیم. لوسین جزو 20 اسیدآمینه مهم و ضروری برای عضله سازی است. این مسئله منجر به افزایش قدرت و عضله سازی شده و شما را برای انجام تمرینات با تمرکز بیشتر تحریک خواهد کرد. این نوع از مکمل پروتئین وی که با نام هیدرولیزه شناخته می شود، بر اساس فرآیندی، دچار هیدرولیزی جزئی می شود که برای جذب پروتئین در بدن لازم است.

۲۵ تا ۵۰ گرم پروتئین وی همراه با وعدههای غذایی مفید قلمداد میشود. این پروتئین هم باعث از دست دادن چربی میشود و هم افزایش قدرت و رشد عضلانی را به همراه دارد. با برنامه Fitbod میتوانید قویتر شوید، وزن خود را کاهش دهید یا حتی توده عضلانی بدست آورید! روز بعد اوضاع باز هم بدتر میشود و شاید دیگر برنامه خود را ادامه ندهند. همانطور که در به دو مورد از پروتئین های مهم اشاره کردیم باید بدانید که پروتئین پنیر(وی) محصولی از تولید پنیر است و کازئین در مواد غذایی یافت میشود که از فرآورده های آب شیرین جداسازی میشوند. مصرف مکمل وی، حجم قدرت عضلات را افزایش میدهد، استفاده از آن در بین ورزشکاران، بدنسازان و مدلهای فیتنس و کسانی که پیگیر بهبود عملکرد در باشگاه هستند، شایع است. سیستین از آمینواسیدهای پروتئین وی است که سطح گلوتاتیون (آنتیاکسیدانی که خطر ابتلا به سرطان و بیماریهای ناشی از استرس را کاهش میدهد) بهبود میبخشد. در واقع لازم است بدانید که خطر کمبود پروتئین به صورت مصرف روزانه نمی تواند کسی را تهدید کند. برای کلسترول خون هم مفید است.در واقع این مکمل سطح ترشح هورمون های تیرویید بالا میبرد و در نتیجه متابولیسم بدن و سوخت و ساز بالا میرود.

آیا برنامه غذایی شما نسبت به بدنتان مصرف پروتئین را توجیه می کند؟ شما باید عادت کنید که تمرینات خود را از قبل برنامه ریزی کنید. تمرینات چند مفصلی در طول تمرینات تک مفصلی انتخاب کنید. تقریبا 2 الی 3 ساعت طول میکشد تا هضم شود .ازین مکملدر تمام طول روز میتوان استفاده کرد. در افرادی که تمرینات مقاومتی انجام میدهند، فارغ از سن، جنسیت و وزن، افزایش پروتئین مصرفی تا ۳/۵ گرم به ازای هر کیلو وزن بدن میتواند به بهبود تودهی عضلانی کمک نماید. استفاده از پروتئین وی در کنار ورزش های مقاومتی صورت می گیرد که به بهبود سنتز پروتئین در بدن و رشد عضله ها کمک ویژه ای می کند. افسردگی، فشار و قند خون را پایین میآورد، دارای مواد مغذی است، علائم بیماریهای سرطان و اچآیوی (HIV) را بهبود میبخشد. جایی که افراد بدن خود را تحت فشار عضلات میگذارند تا سنتز پروتئین عضلانی سرعت بگیرد.

وی با بیان اینکه از اواسط امسال فعالیت در این ورزش با رعایت فاصله گذاری و محدودیت افراد در سانس، مجدد آغاز شده است خاطر نشان کرد: سه هزار و ۵۰۰ باشگاه ورزشی بدنسازی در سطح استان وجود دارد. علاوه بر اینکه باعث تقویت سیستم ایمنی و افزایش سوخت و ساز بدن شما میشود. چندماهیست که باشگاه ها بازگشایی شده اند اما هنوز مثل سابق رونق نگرفته اند و از طرفی با توجه به اینکه تمام مسابقات و تورنمنت ها لغو شد، همه ورزشکاران از لحاظ آمادگی جسمانی هم با افت مواجه شدند. این ویتامین اگر همراه با کلسیم و منیزیم که از مواد معدنی ضروری برای رشد استخوان هستند، مصرف شود می تواند به طور قابل توجهی استخوان ها را تقویت کند.

در طول تمرینات کراس فیت شما افزایش شدید ضربان قلب، افزایش متابولیسم و از سویی شدت گرفتن چربی سوزی را تجربه خواهید کرد. از همین رو در حین استفاده از گوشی و عکس گرفتن از خود، به این موضوع دقت کرده و از عکس برداری بسیاری در حین تمرین کردن بپرهیزید. همه پروتئین را به عنوان مکمل برای عضله سازی استفاده میکنند اما به این موضوع توجه ندارند که مکمل پروتئین ها هم انواعی دارند. مکمل های کراتین و پروتئین احتمالا موثرترین گزینه ها برای افزایش عضله هستند، اما مکمل های دیگر ممکن است برای افراد خاصی مفید باشند. تنها نکته اساسی مرتبط با مصرف همزمان مکمل وی با کراتین در تاییدی است که مربی و مشاور ورزشی شما برایتان رقم می زند. اما به طور کلی به عنوان رایج ترین مکمل های عضله سازی که مکمل وی و مکمل کراتین هستند، استفاده از این دو به صورت همزمان برای بسیاری از ورزشکاران رایج است. این پروتئین برای رشد بدن مؤثر است.

زمانی که ورزشکاران، ورزش سنگین و حرفه ای انجام می دهند، بدنشان به مقدار زیادی پروتئین و انواع آمینواسید نیاز دارد، که مصرف روزانه غذا، برای تامین این حجم از مصرف انرژی در روز کافی نیست، برای همین ورزشکاران باید از مکمل استفاده کنند. من به عنوان مدرس ملی فیتنس و بدنسازی به تمام زنان کشورم ورزش بدنسازی را پیشنهاد میکنم. نصیرزاده که با حفظ سمت، ریاست سازمان لیگ کشتی نیز برعهده دارد درباره وضعیت کشتی گیران کشورمان عنوان کرد: درباره شرایط کشتی باید از علیرضا دبیر رئیس فدراسیون سوال کنید. اگر میخواهید وزنتان کم شود، از این مکمل استفاده کنید تا ضمن کاهش وزن عضلاتتان هم حفظ شود. تمرین در سطح ۶۰ تا ۸۰ درصد یک تکرار بیشینه است. بد نیست که بدانید شیر انسان ۶۰ درصد پروتئین وی دارد و شیر گاو تنها حاوی ۲۰ درصد پروتئین وی است. مصرف ۲۵ درصد کالری روزانه ۶۰ درصد کاهش اشتها را به دنبال دارد.

بسیار خوب است که ایران با توجه به قدرتی که در ورزش دارد، تحصیلات و آموزش را هم با ورزش مرتبط سازد تا بتواند این مسیر را خیلی بهتر پیش ببرد. پودینگ شاید گزینه خوبی برای صبحانه نباشد اما مزه خوب و زمان کم برای حاضر شدن در روزهایی که اصلاً زمانی برای صرف صبحانه ندارید، بهترین گزینه است. ویتامین E برای حفظ سلامتی ضروری است و به بهبود و ارتقاء عملکرد بدنسازان کمک می کند. با افزایش سن، قدرت عضلانی برای حفظ سلامتی ضروری میشود. کمبود فولات معمولاً به دلیل پیروی از رژیم غذایی نامناسب، اختلالات سوء جذب و مصرف بعضی داروها ایجاد میشود. به این نکته توجه کافی داشته باشید که فقط استفاده از مکمل نیست که معجزه می کند. قدرت بیشتر به شما امکان می دهد در حین ورزش عملکرد بهتری داشته باشید و در طول زمان منجر به افزایش بیشتر توده عضلانی می شود. این دسته ازمکمل پروتئین ها دیرتجزیه هستند و حدودا 5 تا 7 ساعت طول میکشد تا هضم شوند. این حرکت میتواند موجب حرکت کل بدن و یا تغییر در وضعیت قرار گرفتن اندام ها گردد.

پروتئین وی سطح ترشح هورمونهای عضلهسازی در بدن را بالا میبرد. همچنین شما برای حفظ سلامت کلی به چربیهای مفید احتیاج دارید تا سطح هورمونهای خود را به خوبی حفظ کنید، چرا که هورمونها کارآمد ترین منبع کالری هستند! بنابراین توصیه میشود افراد مسن برای حفظ توده های عضلانی به ازای هر کیلوگرم از وزن خود 1 تا 1.2 گرم پروتئین مصرف کنند. ترکیب پروتئین وی به شکلی است که سطح زیادی از آمینواسیدهای شاخهای را برای بدن تأمین میکند و همین باعث میشود که ارزش غذایی آن بالا برود. در واقع وقتی صحبت از ارزش بیولوژیکی می شود ما با معیاری مواجه هستیم که تعیین می کند چه مقدار از پروتئین مصرف شده، می تواند جذب بدن شود. «سیدمحمد طباطبایی» مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان اصفهان در خصوص منع فعالیت بانوان در رشته بدنسازی و پرورشاندام و حواشی ایجاد شده، گفت: ارسال این نامه برای تمامی ادارات ورزش و جوانان کشور به چند روز پیش برمیگردد، محتوایی که با عنوان نامهای مختص مدیران کل، از طرف معاونت بانوان وزارت ورزش و جوانان به تمامی ادارات و به این شکل ابلاغ شده بود.