طراحی داخلی مطب – الو معمار

میزان نور در یک فضا تاثیر مستقیم بر روی رفتار بیماران می گذارد استفاده از نور مستقیم مناسب ترین نور پردازی برای طراحی داخلی مطب روانشناسی میباشد پیشنهاد می شود که در اتاق انتظار از نور طبیعی بهره گرفته شود اما اگر امکان این کار وجود نداشت حتما سعی کنید که در اتاق روانپزشک از نور طبیعی استفاده کنید اگر نور طبیعی به صورت درست به فضا هدایت شود تاثیر خوب و آرام بخشی بر روی مراجعه کنندگان می گذارد. همانطور که طراحی دکوراسیون یک خانه با یک دفتر کار یا مطب کاملا متفاوت است، طراحی دکوراسیون داخلی مطب های مختلف هم باید با هم متفاوت باشد. طراحی دکوراسیون داخلی مطب پزشکی واقع در خیابان شریعتی به مساحت 81 متر مربع را، تیم تخصصی ژانره زیر نظر مجموعه مهندسین پویش عهده دار شده و نهایتا اجرای آن نیز به مجموعه مهندسین پویش محول گردید. چنان چه در رابطه با دکوراسیون و طراحی داخلی مطب روانشناسی احتیاج به مشاوره پیدا کردید و هم چنین اگر دارای مطبی هستید و می خواهید کار بازسازی دکوراسیون و طراحی داخلیش را انجام دهید، می توانید به گروه معماری بام که بهترین گزینه در این زمینه می باشد، اعتماد کنید.

همه از عوامل موثر در طراحی داخلی مطب هستند. همه ی ما می دانیم که روانشناسان مهم ترین و سنگین ترین باری که بر دوش دارند، بازگرداندن آرامش به بیمار و بهبود شرایط روحی و روانی بیماران آسیب دیده می باشد، با توجه به اهمیت این موضوع، می توان درک کرد که طراحی و دکوراسیون داخلی مطب یک روانشناس تا حدودی مساوی با وظیفه ی خطیری است که دارد، باید خیلی به آن توجه کرد. گروه معماری و دکوراسیون داخلی طرح و طب با بیش از 8 سال سابقه اجرایی توانسته ضوابط و شرایط کلینیک های زیبایی را به خوبی رعایت کنه و یکی از مزیت های رقابتی آن به شمار می آید. ذکر این نکته نیز ضروری است که بیمارانی که به مطب های روانشناسی برای درمان مراجعه می کنند، نسبت به بیمارانی که برای امراض جسمی به مراکز و مطب ها مراجعه می کنند و هم چنین بیماران بستری، نیاز بیشتری به حضور در فضاها و محیط های آرامش بخش و جذاب و صمیمی دارند.

رنگ قهوهای می تواند احساسی مانند سادگی، طبیعی بودن، ثبات، استحکام، استواری و پایداری را برای افراد به دکوراسیون داخلی مطب دکتر وجود بیاورد. به طور ایدهآل، دکوراسیون باید انواع آمار جمعیتی بیماران را منعکس کند؛ برای مثال، دکوراسیون داخلی مطب پزشک اطفال باید دارای اسباببازیهای بادوام و امن، تلفنهای همراه جالب برای بازی، جداول فعالیت ذهنی، نقاشیهای دیواری رنگارنگ، یک مجموعه تلویزیونی با فیلمهای کارتونی و موارد دیگری که اطفال را سرگرم میکند باشد. دکوراسیون مطب پزشک با آثار هنری زیبا، عکسها، رنگهای آرامشبخش و مبلمانهای راحت، میتواند به بیماران کمک کند تا در حالت آرامش قرار بگیرند. میتوانید در طراحی فضای لازم برای یونیت دندانپزشکی اتاقی را با عنوان اتاق مشاوره طراحی کنید تا مراجعه کننده به همراه مدارک لازم با دستیار پزشک مشاوره لازم را انجام دهد و پس از آن برای مراحل بعدی اقدام کند.

نصب یک آکواریوم هم می تواند ایده خوبی در نظر گرفته شود و فضایی آرام بخش به ارمغان آورد. استفاده از گل و گیاه را فراموش نکنید، چرا که گل و گیاه می تواند فضایی آرام بخش و پر انرژی ایجاد کند. آن چه که در طراحی دکور مطب حائز اهمیت می باشد، استفاده بهینه از فضای آن و ایجاد فضایی است که افراد در آن احساس آرامش داشته باشند. اگر شما مسئول دکوراسیون و چیدمان مطب پزشک هستید یا اگر به دنبال ایدههای خلاقانه، موثر و طراحی داخلی با قیمت معقول و مناسب هستید، در اینجا هفت راهنمایی فوقالعاده و موثر به شما ارائه میشود که میتواند به شما در ایجاد یک طوفان ذهنی و فکر بکر و در نهایت، آغاز یک روند طراحی منحصر به فرد پزشکی کمک کند.

به طور مثال در طراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی باید در نظر داشته باشید که بیماران زمان زیادی را منتظر خواهند ماند. در دیزاین دکوراسیون مطب پزشک می توانید از نورهای نقطه ایی استفاده نمایید تا فضای مطب خیلی پر نور نباشد. برای دیزاین دیوارها از بروشور و یا عکسهایی که مرتبط با تخصص خود است استفاده نمایند. از مهم ترین مکان هایی که بیمار بیشترین وقت خود را در آنجا می گذراند می توان به اتاق انتظار اشاره کرد. ایجاد فضایی که کودک در آن حس صمیمیت بیشتری داشته باشد، از دیگر نکات قابل توجه در این زمینه می باشد. مطب پزشکان مکانی است که افراد با وضعیت های مختلفی به آنجا مراجعه می کنند بنابراین اصلی ترین نکته ای که در طراحی داخلی یک مطب اهمیت دارد ایجاد کردن محیطی است که بتواند به بیمار انرژی و آرامش از دست رفته اش را بازگرداند. در این صورت محیط کار تبدیل به محلی مناسب، جالب و آرامش بخش برای پرسنل و مراجعین آن محل خواهد شد که در این راستا مطب­ دندانپزشکی و طراحی داخلی اتاق انتظار مطب نیز چنین وضعیتی دارد.

دکوراسیون داخلی مطب زنان

فلذا اگر کلینیک شما محیطی است که در معرض مواد اسیدی و بازی مختلف قرار دارد و به دنبال متریال مقاوم و آنتی باکتریال با طرح های نوین می باشید این محصول گزینه مناسبی برای شما می باشد. یکی از مهمترین این مسائل در یک مطب پزشکی محل قرارگیری کانتر یا همان پذیرش و جایگاه منشی مطب اولین فضایی که شما پس از ورود به مطب به دنبال آن هستید همین کانتر پذیرش است. هر کجا که برویم، بحث دکوراسیون داخلی بوده و تمامی افراد به این فکر هستند که دکوراسیون منزل، محل کار و … در طراحی داخلی مطب خود شما باید این فضا را به شادترین مطب دنیا تبدیل کرده باشید. استفاده از ایده و راهکارهایی برای سرگرم کردن افراد نیز از دیگر نکاتی است که باید به آن توجه داشته باشید.

طراح داخلی مطب دندانپزشکی

استفاده از متریال های لوکس و مدرن باعث جذاب تر شدن فضا و محیط داخلی مطب خواهد شد. به طور مثال از سرویس بهداشتی گرفته تا سالن انتظار و اتاق ویزیت پزشک می توانند با استفاده از مصالح مدرن زیباتر و کاربردی تر به نظر بیایند و موجب جذب اعتماد و آرامش و نظم بیشتری در مطب گردد. استفاده از تابلوهایی که در آن ها از رنگ های آرام بخش استفاده شده است می تواند ایده خوبی در این زمینه باشد. طراحی مطب یکی از مهم ترین مباحث در بخش دیزاین داخلی ساختمان می باشد.

طراحی داخلی در مطب

از تاثیر گذارترین مقوله ها در طراحی داخلی یک مطب، انتخاب رنگ دیوارها و نورپردازی مناسب با محیط مطب می باشد. از جمله مواردی که در انجام این کار باید به آن توجه داشته باشید، چگونگی چیدمان، انتخاب رنگ، استفاده از نورپردازی مناسب و غیره می باشد. کار دیگری که ما به شما توصیه می کنیم انجام دهید استفاده از فضای سبز در مطب است زیرا علاوه بر زیباتر شدن محیط حس ارامش را نیز افزایش می دهد. یکی دیگر از اصول مهم در طراحی مطب جدا کردن سالن انتظار با بخش درمانی می باشد که معمولا به وسیله ی درب و یا راهرو هایی کوتاه این کار را انجام می دهند. از عناصری که باعث کاهش ترس و استرس کودکان و ایجاد صمیمیت بین پزشک و کودک و حس امنیت بین آن ها می شود می توان به استفاده از رنگ های روشن و آرامش بخش و یا استفاده از نمادهایی که کودکان با آن ها آشنایی دارند مثل تصویر شخصیت های کارتونی، استفاده از عناصر طبیعی مانند ماه، ستاره، خورشید و گل و گیاه ، اشاره کرد.

طراحی داخلی مطب پوست و زیبایی

در مطب های مختص اطفال، فضا بایستی با رنگ های شاد و روشن طراحی گردد تا ترس را از وجود کودک دور نماید. باشد بهتر است دکوراسیون مطب را متناسب با آن انتخاب نماید. نداشتن یک طراحی دکوراسیون مناسب در مطب ها میتواند باعث سنگینی فضا و ایجاد استرس برای مراجعین و همینطور محیطی کسل کننده برای پرسنل مطب شود. استفاده از رنگ های ملایم تاثیر زیادی در ایجاد آرامش درونی بیماران دارد. به این نکته توجه داشته باشید که اگر از نور پردازی ملایم استفاده نمایید فضای دنج و آرام را در مطب پزشک ایجاد کرده ایید.

طراحی داخلی مطب زنان و زایمان

یک طرح میز را انتخاب کنید که مطابق با احساسی باشد که می خواهید ایجاد کنید. انتخاب جنس کفپوش و مبلمان نیز از نکات مهم و قابل توجه در این زمینه می باشد. به کفپوش این فضا توجه ویژه ای داشته باشید کفپوش های ورودی مطب بهتر است جاذب خوبی برای آب و آلودگی باشند تا از ورود آلودگی به محیط مطب جلوگیری شود. نورپردازی نیز باید به گونه ای باشد که باعث ایجاد حس آرامش در فرد شده و استرس ایجاد نکند. اتاق انتظار برای بیماران از استرس زا ترین مکان ها بشمار می رود بنابراین ایجاد مکانی توام با آرامش در اتاق انتظار مطب از اهمیت زیادی برخوردار است. اگر به دنبال طرح های رگه دار و مدرن هستید مارمونایت ها می توانند سلیقه و نیاز شما رو پوشش دهد. در طراحی مطب کودکان باید به دنبال فضایی آرام و بدون استرس باشید.

اما نه به طریقی که مراجعه کننده را بترساند بلکه باید در عین حال که نوع خدماتتان را معرفی می کند، احساس اطمینان، اعتماد و آرامش را نیز در افراد ایجاد کند. حال سوال این جاست که از چه روش هایی می توان برای دسترسی به این هدف استفاده کرد؟ استفاده از نورهای ملایم به صورت غیر مستقیم برای اتاق پزشک و اتاق انتظار بسیار مناسب هستند. برای مثال نورپردازی باید به صورت غیر مستقیم انجام گرفته و از نور ملایم برای طراحی فضا استفاده شود. برای مثال می توان در انتخاب مبلمان و میز پذیرش از شخصیت های کارتونی مورد علاقه کودکان استفاده کرد. البته این فقط یک پیشنهاد برای شماست شما می توانید به دلخواه خودتان از آن استفاده کنید یا استفاده نکنید.

گرچه رنگ های سبز و آبی هم از رنگ های بسیار مناسب و پر کاربرد در طراحی دکوراسیون کلینیک های روانشناسی هستند، با وجود معنویتی که در رنگ آبی است در کنار آرامشی که رنگ سبز منتقل می کند، می توانید به خوبی احساس امنیت روانی را برای افراد طراحی داخلی مطب دندانپزشکی فراهم کنید. طراحان رنگ سبز را یک رنگ ایده آل برای طراحی داخلی کلینیک های روانشناسی و روانپزشکی معرفی میکنند و استفاده از این رنگ را به تمام مراکز درمانی توصیه میکنند. امروز بچه های تحریریه ی شرکت مبلمان اداری آدینا تصمیم دارند تا با شما خوانندگان عزیز مطالبی را در مورد معماری مدرن و تاثیر آن در دکوراسیون داخلی مطب به اشتراک بگذارند. بنابراین اگر می خواهید دکوراسیون مطب پزشکی خود را تغییر دهید یا به تازگی قرار است یک مطب باز کنید، این اصول طراحی مطب پزشک را در آن رعایت کنید. همچنین در صورتی که می خواهید از نورپردازی در سالن انتظار استفاده کنید برخی کدهای کورین قابلیت عبور نور را از خود دارند مانند کد های S302، S303، S304، S305 در کورین الجی.

دکوراسیون داخلی مطب روانشناسی

بهتر است بخش زیادی از مطب را به این قسمت اختصاص دهید. از آن جایی که بیماران ممکن است مدت زمان زیادی را در مطب بگذرانند، ایجاد فضایی زیبا و آرام بخش در مطب بسیار حائز اهمیت می باشد. از استانداردهای مهم در طراحی فضای کلینیک دندانپزشکی تفکیک دو بخش پذیرش و اتاق انتظار بیماران می باشد. از جمله موارد دیگر که باید در طراحی اتاق انتظار مطب به آن توجه داشته باشید، ایجاد آرامش و فضایی به دو ر از استرس می باشد. با وجود این دو در دکوراسیون باعث اعتماد و اطمینان مراجعه کنندگان به شما خواهد بود، پس از آن غافل نشوید. از دیگر ایده های کلیدی برای طراحی داخلی مطب دیگر برای تزیین و دکوراسیون مطب پزشک یا اتاق انتظار ، انتخاب آثار هنری یا چیدمانی است که انعکاسی از علایق، سرگرمیها و روحیات پزشک باشد. چرا طراحی داخلی کلینیک روانشناسی اهمیت زیادی دارد؟ دیوارهای خالی در مطب های روانشناسی احساس پویایی و سرزندگی را از افراد میگیرد.

طراحی داخلی مطب پزشک

استفاده از یک رنگ در هر دو مکان از این جهت حائز اهمیت است که مراجعین قبل از ورود به اتاق درمان با آن رنگ در اتاق پذیرش آشنا شده اند. دکوراسیون داخلی به طور کلی به دو سبک کلاسیک و مدرن تقسیم می شود. برای بیان ایده های کلیدی برای طراحی داخلی مطب پیش از آنکه بر روی این پروژه آغاز به کار کنید، بسیار مهم و حیاتی است که درک روشنی از نوع خدمات پزشکی که قرار است ارائه شود، داشته باشید. در دکوراسیون مطب ها باید این نکته را در نظر داشت که هر بیماری که از در وارد می شود، دارای نگرانی ها و نیازهای متفاوت است بنابراین استفاده از تابلوها و پوسترهای متناسب با تخصص پزشک از دیگر عوامل مهم در طراحی دکوراسیون یک مطب بشمار می رود. به طور کلی طراحی و دکوراسیون داخلی فضاهای بهداشتی و درمانی که کلینیک های دندانپزشکی را نیز شامل می شود، بسیار جذاب و در عین حال پیچیده است.

دکوراسیون داخلی مطب دندانپزشکی

در انتخاب رنگها می بایست که از رنگهای آرامش بخش استفاده شود و این امر به موجب نوع کاربری محیط، بسیار حایز اهمیت است که طبیعتاً این اقدام تأثیر بسیار زیادی در روند اجرای کار خواهد داشت. بخش کودکان مطب می بایست به گونه ای طراحی شود که فضایی آرامش دهنده و در عین حال سرگرم کننده برای کودکان باشد و همچنین نکات ایمنی را رعایت کند.بعنوان مثال ، اگر پنجره ای بازشو در این منطقه وجود دارد حتما حداقل ارتفاع 1 متر و 20 سانتیمتر را رعایت کند و همنچنین از حفاظ برای کودکان استفاده شود.