سنگ تراورتن خرید سنگ تراورتن بهترین کیفیت و مناسبترین قیمت آتاسنگ | elitarchgroup

این سنگ نوعی سنگ آهکی است که از رسوب چشمه‌های آب معدنی به ویژه چشمه‌های آب گرم به وجود می‌آید. کانی‌های تشکیل‌دهنده این سنگ‌ها غالبا از جنس کربنات کلسیم است. تراورتن، سنگی نیمه بلوری و سخت است که بافتی متخلخل و رسوبی داشته و بیشتر در عمق چشمه های آب گرم یافت می شود. این سنگ با تراکم بالا به دلیل بلوری شکل بودن، به عنوان سنگی برای نمای خارجی ساختمان ها، سنگ زینتی و تقویت خاک های کشاورزی استفاده می شود. بیشترین تنوع این سنگ نیمه شفاف بوده و گونه های شفاف و براق آن بسیار کمیاب هستند.

سنگ گرانیت و انواع آن

سنگ تراورتن از جمله سنگ هایی است که برای سنگفرش کردن بخش های مختلف خانه بکار می رود. البته تراورتن به درستی به عنوان یک نوع سنگ آهک طبقه بندی می شود اما سنگ مرمر نیست. تفاوت این سنگ با سنگ مرمر در سوراخ ها و فرورفتگی هایی در سطح آن است در حالی که سنگ مرمر کاملا صاف و صیقلی می باشد.

سنگ تراورتن خرید سنگ تراورتن بهترین کیفیت و مناسبترین قیمت آتاسنگ | elitarchgroup

به همین دلیل و با در نظر گرفتن تجربه استفاده از انواع سنگ تراورتن، پرفروش‌ترین سنگ‌های تراورتن موجود در بازار به شرح زیر است. با توجه به اینکه سنگ تراورتن حاجی آباد دارای تراکم مولکولی بالایی است و به اصطلاح جنس استخوانی دارد، ساب پذیری آن نیز فوق العاده است و می‌توان انواع محصولات دکوراتیوی سنگی را از آن ایجاد کرد. سنگ تراورتن آتشکوه بدلیل ویژگی های فیزیکی خوب و بازه رنگ روشن و همچنین ساب پذیری بالا یکی از بهترین سنگ های تراورتن حال حاضر در دنیا می‌باشد. این سنگ طبیعتا دارای بافتی متخلخل است که هم می‌توان ظاهر آن را بصورت طبیعی باقی گذاشت و هم اینکه با مخلوطی از دوغاب آن را پر کرد تا سطحی صاف ایجاد شود.

کاربرد سنگ تراورتن :

گرچه شکل ظاهری چینی دقیقاً مانند سنگ طبیعی نیست ، اما می‌تواند به طور قابل توجهی به سنگ تراورتن صیقل داده شده نزدیک باشد ، مخصوصاً اگر توسط شخصی به صورت الگوی تنظیم شده نصب شود . این سنگ به‌صورت رنگ های متنوع و خاصیت تیشه خوری در سطح می‌تواند کمک حال طراحان در فضاهای باز باشد. کاربرد سنگ تراورتن در جدول هم کاملاً فنی، مقرون‌به‌صرفه و راهگشاست. به‌خصوص در بخش‌هایی مثل جنوب ایران که کمتر در معرض آب های کثیف قرار دارد. کاربرد سنگ تراورتن بيشتر در فضاهای خارجی، نما و محوطه و حتی مصنوعات سنگی تراورتن است . تراورتن به علت نرمی و یکپارچکی خاصی که دارد بهترین گزینه برای کارهای ابزاری است.

  • این تنوع رنگی به اندازه ای است که می توان گفت هیچ دو سنگی که در دو مکان مختلف مورد استفاده قرار گرفته اند، ظاهر یکسانی ندارند.
  • این سنگ دارای ویژگی های منحصر بفرد زیادی است که از جمله می توان به ویژگی های فیزیکی خوب، رنگ روشن و ساب پذیری بالای آن اشاره کرد.
  • تنوع در رنگ، این سنگ را از این نظر‌گاه نیز متمایز و محبوب کرده لنداسکیپ است.
  • حفره های موجود در سطح سنگ تراورتن باعث می شود که این سنگ ها در هنگام آماده سازی برای نصب، سیمان و ملات را به خوبی به خود جذب کنند.
  • دوام و طول عمر این سنگ بسیار بالاست از این رو اکثر سازندگان سعی می کنند عمر مفید ساختمان خود را با انتخاب تراورتن افزایش دهند.