دال دو محوره توخالی

همین خصوصیت باعث می شود که هزینه های ساخت ساختمان ها پایین بیاید. در برخی موارد اتفاق می افتد که بتن ریزی به دلایل مختلف طول میکشد و یا در شرایط نامساعد جوی باید بتن ریزی انجام گیرد که باید با اندیشیدن تدابیری جلوی ایجاد مشکل گرفته و بتن ریزی به صورت منظم انجام گیرد چراکه اگر برنامه بتن ریزی به مشکل بخورد در قالب برداری نیز مشکل پیش می آید زیرا قالب ها باید مدت مشخصی زیر بتن باقی بمانند. همچنین این کار برای دیوار های خارجی نیز انجام میگیرد و دیوارها را به بدنه اصلی بتنی متصل میکنند، البته ذکر این نکته ضروری است که این قطعات باید ضدزنگ بخورند تا پس از گچ کاری دیوارها دچار زنگ زدگی نشده و رنگ گچ ها را خراب نکنند.

پس از برداشتن قالب ها بتن باید به تنهایی هم وزن خود و هم وزن طبقات بالایی را تحمل کند و امکان دارد در ابتدا بتن به اصطلاح شکم بیندازد بنابراین باید تا زمانی که بتن به حداکثر مقاومت خود برسد به گونه ای از آن حمایت شود که این کار بوسیله جک های T انجام میگیرد این جک ها که برای هر دهانه حداقل ۳ الی ۴ عدد از آنها لازم است مقدار زیادی از فشار را تحمل میکنند و از شکم انداختن بتن جلوگیری می نمایند. مدحت دلیل اینکه در جامعه ما هنوز اعتماد عمومی نسبت به کار معلولین وجود ندارد را بحث فرهنگ دانست و عنوان کرد: جامعه ما هنوز هم گمان می کند معلول نمی تواند هیچ کاری انجام دهد، در حالی که من با توجه به سابقه برخورد با این اجتماع، عقیده دارم چیزی در حدود ۷۰ درصد معلول ها توانایی کار کردن به صورت کامل را دارند.

انواع قالب بتن ستون

مدولار بودن یعنی چند سری قالب با ابعاد استاندارد ساخته می شوند که در تمام پروژه ها با هر ابعادی با کنار هم گذاشتن قالب ها به راحتی بتن ریزی کرد، برای مدولار بودن باید قالب های پلاستیکی بتن به صورتی ساخته شوند که دارای چفت و بست مشترک باشند. دلیل این موضوع، کوچک بودن سطح مقطع ستونها نسبت به ارتفاع آنها و حجم نسبتا بالای بتنریزی است. بنابراین حتما باید از خنک بودن قالب در فصل گرما اطمینان داشت. اما در زمان تهیه صورتوضعیت تنها ضریبی که باید مورداستفاده قرار گیرد ضریب پیمان است که این موضوع دربند 4-2 پیوست 4 فهرست­ بهای ابنیه 1399 نیز اشارهشده است (سایر ضرایب همانطور که گفته شد در هر آیتم و یا فصل مربوطه به صورت جداگانه ضرب می­شوند).

قالب فلزی بتن

اما نکته دیگری که در این میان مطرح است اتصال این دیوارها به اسکلت بتن کل ساختمان است، چراکه اگر این دیوارها به شکلی مناسب به سازه اصلی متصل نگردند مقاومت چندانی ندارند و با کوچکترین ضربه ای می افتند. این بتن ها در شرایط آزمایشگاهی و تحت شرایط مناسب فرآوری میگردند تا از مقاومت آنها اطمینان حاصل شود. فلز در اشکال گوناگوني چون ورق، لوله و ميلگرد پس از طراحي اوليه در معرض برشکاري، خمکاري، نورد، پرسکاري، ماشينکاري، مونتاژ و جوشکاري، رنگکاري و آبکاري در اشکال گوناگون محصولاتي متفاوت را با عنوان تجهيزات قالب بندي بتن ارائه ميدهد. ترميم بتن و يا تغيير و اصلاح فرم مورد نظر طرح شده قبلي پس از گرفتن بتن و باز كردن قالبها هم بسيار دشوار و حتي در صورتي كه امكان داشته باشد، به مراتب از پيشبينيهاي لازم اوليه گرانتر تمام ميشود. برای این کار باید پایه های زیر قالب که قبلا در مورد آنها توضیح دادم باز گردند تا قالب از بتن کنده شود و آماده بیرون کشیدن گردد.

کارخانه تولید قالب بتن

معمولا قالب چوبی تاب می خورد، متورم و منقبض می شود، استفاده از روکش غیر قابل نفوذ آب روی سطح چوب تا حد زیادی از نفوذ آب جلوگیری می کند. اندازه دقیق این قالب ها از روی کار برداشته میشوند و به کارگاه اعلام شده و این قالب ها را می سازند. تمام این اجزا توسط یک فونداسیون عمیق نگهداری میشوند. سقف وافل امکان اجرای دهانه های بلند را مقدورساخته زیرا مانند دال دوطرفه عمل می کند و مقطع T شکل دارد به دلیل تغییر نحوه مونتاژ قالب سقف این قابلیت را دارد که به صورت دال یکطرفه یا دو طرفه اجرا شود.بسته به اینکه قالبها مستطیلی شکل یا مربعی شکل در سقف استفاده شوند.دال یک طرفه یعنی باربری در یک جهت(قالبهای مستطیلی شکل) و دال ۲ طرفه یعنی باربری در دو امتداد (قالبهای مربعی شکل) بکار میروند.حجم بتن مورد نیاز سقف وافل در مقایسه با سقف های دیگر بسیار کمتر است و این پدیده باعث کاهش وزن مرده سقف میشود و نیازی به میلگردهای اودکا و منفی و اتصال آنها به تیرها ندارد بنابراین میتواند از زمان اجرای سریع تر و هزینه کم تر برخوردار باشد.در اجرای سقف وافل در پایان مرحله بتن ریزی پس از اینکه که بتن به مقاومت نهایی خود رسید قالب ها باز می گردند و میتوان قالب وافل را از بتن جدا کرد و مجدد از قالب در پروژه های بعدی استفاده نمود بهمین سبب از نوع قالب غیرماندگار محسوب می شود و زمانی که کارایی قالب ها به اتمام برسد قابل بازیافت است.

خرید قالب لارج پنل

به جای ایجاد مثالهای جدید، تمام این تلاشها ایدههایی که در دهههای قبل خلق شده بودند را بهتر کرد. در این مثال نمونه ما دو فعالیت تامین و اجرا در اسکوپ کاری پیمانکار مشاهده می کنیم. پس از اجرای دیوارهای یک طبقه، پیمانکار به صلاح دید خود سقف را به روش های مدولار و سبک سقف اجرا می کند. مجموعه قالب بتن مهندسی : این نوع قالب بتن از قالب های پیش ساخته چهارچوب از جنس چهارچوب های فلزی فولاد یا آلومینیوم ساخته شده است.و قسمت قابل استفاده قالب بتن باید با مواد سطح سازه مانند آلومینیوم ، فولاد ، چوب و یا غیره پوشانیده شود.مهم ترین مزایای مجموعه قالب بتن در مقایسه با قالب چوبی سننتی بررسی می کنیم.اولی سرعت ساخت و تولید و دومی هزینه پایین دوره عمر این محصول است.قالب بتن پلاستیکی قالب بازیافت : این مجموعه قالب متصل به هم برای ساخت انواع متفاوت سازه های بتنی ساده استفاده می شود.قالب ها بسیار بسیار سبک و محکم هستند.این قالب های پلاستیکی برای ساخت خانه های انبوه با هزینه پایین مورد مناسبی می باشند.

قالب لارج پنل

طبقات به همین روش یکی پس از دیگری ساخته شده و بالا میروند اما در این میان یک جزء اصلی نباید فراموش شود که همان راه پله است. یکی از این نوع قالب های فولادی ستون گرد و یکپارچه است. انجام قالب بتن بعد از آرماتور بندی انجام می شود. در بعضی مواقع و با توجه به شرایط خاصی، ممكن است عمل درزگیری با فشار نیز انجام پذیرد. در طراحی قالب ها و اجرای سوراخ ها و همچنین مچ شدن قالب ها با یکدیگر مشکلاتی وجود داشت که مجبور به رفع آن در محل کارگاه شدیم.

باید این موضوع را در نظر بگیریم که بتن سقف و دیوار روانی متفاوتی دارند و مواد فوق روان کننده برای هر کدام میزان مشخصی دارد. قیمت قالب های لارج پنل می تواند توسط هر یک از عوامل تاثیرگذاری که پیشتر ذکر شد، دستخوش تغییر شود. به همین دلیل هر چه یک قالب دارای کیفیت بهتری باشد به همان اندازه هم هزینه کمتری صرف آن خواهد شد. آن چه که برای این محصول بسیار مهم است کیفیت خوب آن می باشد که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. با استفاده از این آجر ها که بسیار سبک می باشند فضا های داخلی را بر طبق نقشه ها تفکیک میکنیم. بعد از ساخت اسکلت اصلی سازه نوبت به دیوار چینی های داخلی و تفکیک فضاهای داخلی میرسد. برای این کار از دو نوع آجر استفاده میشود یکی برای دیوار های خارجی و یکی برای دیوار های داخلی.

شرکت قالب بتن

در شرکت ضمان تجهیزات قالب فلزی بتن، داربست کاپلاک و سایر داربستها، جک های ساختمانی و همچنین تمامی متعلقات و اتصالات با مواد اولیه درجه یک و با پیشرفته ترین تجهیزات و روباتهای جوشکاری تولید می شوند. بعد از ثبت درخواست در صورت درخواست مشتری، بازدید از محل تجهیزات نیز انجام می قالب بتن دست دوم شود. 6ـ طراحي قالب بايد به نحوي انجام شود كه در چهارچوب خواستههاي معماري و سازهاي بتوان به تعداد دفعات هر چه بيشتر مصرف كرد و تطبيق و تنظيم آن براي كارهاي بعدي تكراري سهل و راحت باشد. پس از بتن ریزی باید حداقل ۱۲ ساعت قالب ها زیر بتن باقی بمانند و پس از آن میتوانیم قالب برداری را شروع کنیم. در این سازه ها، بتنی که در دیوار استفاده میشود با بتن سقف متفاوت است و اسلامپ بتن دیوار از بتن سقف بالاتر است (اسلامپ بتن دیوار بین ۱۶ تا ۱۸ و اسلامپ بتن سقف بین ۸ تا ۱۲ میباشد) که دلیل آن این است که در سقف ویبره کردن بتن بسیار آسان تر از دیوارها می باشد همچنین ضخامت بتن بسیار کمتر از دیوار هاست.

قالب بتن تونل فرم

نکته مهم در این نوع از ساختمانها این است که بتن ریزی در دیوارها بخاطر ترامکم میلگرد ها، داکتها، محل بازشوها، مشکل در ویبره کردن بتن و … پس از تمام شدن کار هر طبقه بایو مجددا یک بار تمام محل های داکت ها، پریز های برق، جعبه برق، کف شورها، بازشوها و … تنها نکته منفی بار مالی خرید این مواد است که باید هزینه های هنگفتی صرف آن گردد که البته برای کیفیت کار امری ضروری است و در این پروژه هم استفاده از این مواد باعث کیفیت بهتر کار گردید. ثابت نگه داشتن قالب پس از نصب بتن باعث کاهش میلگرد یا میلههای تقویتکننده فولادی میشود که برای افزایش مقاومت در برابر کشش در داخل بتن قرار میگرفتند.

تولید قالب فلزی بتن

در این زمینه طراحی نیز لازم است به این نکته اشاره کرد که در صورتی که شرکت طراح اشراف کامل به این روش و قابلیت ها و محدودیت های آن داشته باشد، پروژه می تواند بهینه شود. سوراخی که بر روی قالب ها برای اتصال شاهین تعبیه شده باید دقیقا درمرکز ثقل قالب قرار داشته باشد تا هنگام جابجایی توسط تاور تعادل قالب به هم نخورد که در این قالب ها این موضوع دقیق رعایت نشده بود و تیم پیمانکار مجبور به اضافه کردن وزنه هایی درون قالب ها برای ایجاد تعادل شدند. برخلاف اين ويژگي ها دليلي که باعث مي شود از اين قالب ها استفاده شود اين است که قالب هاي چوبي منعطف هستند . در صورتی که قالب بندی ها داغ باشند، کیفیت بتن را کاهش داده و باعث تغییر رنگ آن می شود.

تولید قالب بتن

در این مرحله قالب بوسیله نیروی انسانی و با استفاده از دیلم به بیرون هل داده میشود، این کار آنقدر ادامه پیدا میکند تا سوراخی که در سقف قالب و دقیقا در مرکز ثقل آن ایجاد شده و به آن سوراخ شاهین میگویند از زیر بتن خارج گردد و پس از آن شاهین را به آن نقطه متصل میکنیم و تاور قالب را بیرون کشیده و برای روغن کاری و آماده شدن برای طبقه بعد به محل بازی منتقل میکند. مهمترین چیزی که از طبقه اول به بعد جلب توجه میکند لندینگ ها و براکت ها هستند که در محل سوراخ های باقی مانده از مخروطی ها قرار گرفته و طبقه به طبقه به همراه ساختمان بالا میروند. در خرید قالب بتن و قیمت قالب فلزی به نکات زیر باید توجه کنیم. ابزارهای مختلفی مثل راک بولت و شاتکریت از وسایل نگهداری قالب های تونل در مرحله اول حفاری به شمار می آید.

بنابراین، زمانی که فولاد به کار می رود، شخص می تواند بتن تولید نماید. با توسعه ساختمان سازی در کشورهای مختلف، تغییر رویکرد فراوانی نسبت به نحوهی ساخت ساختمان، توسط سازندگان مدنظر قرار گرفته است که اغلب این تغییرات، به دلیل صرفهجویی در زمان صورت گرفتهاند. این قسمت ها توسط بست های فلزی و گوه ها به هم متصل و محکم می شود. پس از باز کردن قالب ها در محل باز شوهای داخلی (مانند داکت پله یا آسانسور) بکار می رود. اسکلت ساختمانی که به وسیله ی قالب بندی فلزی مدولار آقای رئیسی انجام می گیرد دارای سطحی صاف است و کار را برای انجام مراحل بعدی بسیار راحت می کند.

قالب بتن دست دوم

ما در این پروژه با استفاده از شاخه های میلگرد برای هر طبقه آرماتور بندی انجام میدادیم که خود زمان بر بود و اگر از شبکه های آماده میلگرد استفاده میشد کار بسیار سریعتر می بود. مدولهای نیمهپیشساخته جهت انتقال به محل سایت مناسب میباشند که در این صورت مزایایی از قبیل سرعت ساخت و ساز و همچنین صرفهجویی اقتصادی را دارا خواهند بود. بیشتر افرادی که میخواهند با سازه های بتنی و قالب بندی آن ها آشنا شوند برایشان این سوال ایجاد می شود که قالب فلزی بتن چیست؟ جزئیات. پس از آماده کردن آرماتور و مقدماتی که ذکر شد، هر طبقه را اجرا میکنیم و به همان روش قالب گذاری انجام میگیرد و بتن ریخته میشود. برای آماده شدن به منظور قالب گذاری طبقه بعد باید دیوارهای این طبقه آرماتور بندی گردد و قالب های رامکای این طبقه نیز باز گردند و به همان روش طبقه قبل قالب گذاری ها انجام گیرد.

این نوع قالب های ستون گرد اکثرا با قطرهای ۳۰ تا ۱۵۰ سانتی متر ساخته می شوند و همانگونه که در قبل گفته شد، این نوع قالب برای قطرهای معینی از ستون استفاده می شود و برای قطرهای دیگر نمی توان از آن استفاده نمود. به این صورت که هر چه ضخامت این قطعه بیشتر باشد اتصال بین قلب های بتن نیز محکم تر می شود. مهم ترین دلیل آن هم ویبره نخوردن خوب بتن است و معمولا این مشکل بیشتر در دیوارها پدید می آید. گروه مهندسی این پروژه نیز در راستای حمایت از شرکت های داخلی با وجود اینکه می دانست قالب های داخلی نسبت به نمونه خارجی نقاط ضعف و معایبی دارند اقدام به خرید این قالب ها از کمپانی های ایرانی نمود و در حین کار نیز به مشکلات این قالب ها پی برده و با ارسال ایمیل هایی به شرکت تولید کننده مشکلاتی را که معمولا در حین کار نمایان میشوند به اطلاع این شرکت رساند، به امید اینکه این معایب در نمونه های بعدی برطرف گشته و این فناوری با کیفیت مناسب در کشور بومی سازی گردد.

بهترین شرکت قالب بتن