خواص و فواید چای سیاه سحرخیز عیار زعفران ایرانی | OkChay

خواص و فواید چای سیاه سحرخیز عیار زعفران ایرانی | OkChay

این نوشیدنی دارای طبعی گرم است و برای روزهای سرد زمستان بسیار مناسب می باشد. زیرا می تواند سردی هوا را از بدن بیرون کند؛ اما برای روز های گرم چای معتبر ایرانی با برند معتبر مناسب نیست. زیرا در کنار مزایای فوق العاده ای که دارد، می تواند سبب بالا رفتن دمای بدن شود. البته قصد نداریم از نگاه جامعه‌شناسانه به چای نگاه کنیم و آن را مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم. اما نگاه به مسائل روزمره از ابعاد دیگر، همیشه توانایی لذت بردن ما در مواجهه با زندگی را، می‌تواند دوچندان کند؛ فرقی هم نمی‌کند دربارۀ چای صحبت می‌کنیم یا خرید کردن.

چای سیاه و سلامت مغز

بخاطر همین توی این مقاله سعی کردیم که فواید چای سیاه رو براتون توضیح بدیم. چای سیاه، حاوی گروه دیگری از آنتی‌اکسیدان‌ها به نام فلاونوئیدها است که برای سلامت قلب مفید هستند. علاوه بر چای، فلاونوئیدها را می‌توان در سبزیجات، میوه‌ها و شکلات تلخ نیز یافت. مصرف منظم آن‌ها ممکن است به کاهش بسیاری از عوامل خطر بیماری قلبی از جمله فشار خون بالا، کلسترول بالا، افزایش سطح گلیسیرید و چاقی کمک کند. افزودن چای سیاه به برنامه روزانه، راهی ساده برای ترکیب آنتی‌اکسیدان‌ها در رژیم غذایی است.

حتما این چای را مصرف کنید تا از مواد مغذی و خواص آن بهره‌مند شوید. برگ سبز چای سرشار از آنتی‌اکسیدان، کافئین، منیزیم، پتاسیم، سدیم، تئوفیلین، کلروفیل و تانن است. در پژوهش هايى، پژوهشگران به این نتیجه رسیده‌اند که خوردن دست كم یک فنجان چای سیاه در طول روز، ابتلا به بیماری‌های قلبی را کاهش می‌دهد. چای سیاه از رشد سرطان جلوگیری می‌کند و سلول‌های سرطانی را وادار به خودکشی می‌کند. حتی در مواردی نیز مشاهده شده که مصرف چای عملکرد مغز را تقویت کرده و از بروز بیماری آلزایمر جلوگیری می‌کند. بعد از خوردن غذا، نوشیدن چای می‌تواند معده را گرم‌ونرم کرده و باعث شود که هضم غذا راحت‌تر انجام شود.

۲۰. خلق‌وخو را بهبود می‌بخشد

نوشیدن چای سیاه مثل چای سبز در صورتی که با دنبال کردن سبک زندگی سالم همراه شود، ممکن است در مدیریت وزن اثرگذار باشد. در یک مطالعه نشان داده شد چای سیاه سطح کلسترول بد را ۱۱٫۱ درصد کاهش داد. محققان در این مطالعه به این نتیجه رسیدند که چای سیاه از بالا رفتن فشار خون در افراد مبتلا به اضافه وزن و مستعد ابتلا به بیماری قلبی جلوگیری می‌کند. محققان هلندی به این نتیجه رسیدند که مصرف چای سیاه اثرات قدرتمندی روی دامنه‌ی توجه، همچنین توجه بینایی و درک شنوایی دارد. انواع چای حاوی ال تیانین هستند که عملکردهای مغز و فرآیند توجه در انسان‌ها را تغییر می‌دهد.

  • شرکت ســلیم آریا نوش از سال 1322، با پشتوانه نزدیک به 80 ســال در زمینه واردات و صادرات چای مشــغول به فعالیت می‌باشــد.
  • یک مطالعه دیگر نشان می‌دهد که وجود پلی فنول‌ها موجود در چای دارای یک ماده ضد عفونی کننده رادیکال آزاد قوی هستند و مصرف چای به مهار تومور زایی کمک می‌کند.
  • این یک روش طبیعی و ارزان برای رنگ کردن مو‌های خاکستری است تا زیبا و براق به نظر برسند.
  • چای سیاه غنی از آنتی‌اکسیدان‌های مختلف است و شاید در مبارزه با انواع سرطان از جمله سرطان پوست مفید باشد.