ثبت نام دوره تکنسین داروخانه شرایط و مدارک نمره قبولی | آموزشگاه آپادانا تبریز

ثبت نام دوره تکنسین داروخانه شرایط و مدارک نمره قبولی | آموزشگاه آپادانا تبریز

سفارت های اروپا نیز این مدرک معتبر را جز امتیازات مهاجرت به شمار می آورند. امیدوار هستیم بتوانیم قدمی هرچند کوچک در ارتقای سطح علمی همکاران و دانشجویان عزیز بر داشته باشیم.موضوع فعالیت ما علاوه بر بهداشت محیط ، بهداشت حرفه ای ، بهداشت عمومی ، تغذیه و رژیم درمانی و آموزش نسخه خوانی در داروخانه می باشد. نسخه پیچ ،دارو یار ، دستیار داروساز ، تکنسین دارویی ، نسخه خوان ، پراتیک یا کارمند داروخانه ، شخصی است که اقدام به نسخه پیچی در داروخانه می کند . وظیفه تکنسین داروخانه کمک به داروساز در انجام کارهای روزانه خاص مانند وارد کردن داده‌ها، اندازه ‌گیری و بسته‌بندی داروها، پردازش اطلاعات پرداخت، و قرار دادن دقیق برچسب‌های صحیح روی دارو است. علاوه بر این شما به عنوان یک تکنسین داروخانه نیاز به کسب آموزش تکنسین داروخانه در زمینه مهارت‌های اساسی‌ تر مانند پاسخ ‌گویی به تماس‌ های تلفنی، تهیه موجودی لوازم داروخانه و ارائه خدمات با کیفیت بالا به مشتریان دارید.

  • هنگامی که نسخه جدیدی از پزشک خود دریافت می کنید، ممکن است نتوانید آنچه روی آن نوشته شده است را رمزگشایی کنید.
  • با توجه به اهمیت بهداشت و سلامت در زندگی هر فرد و جامعه، مراکز آموزشی مانند جهاد دانشگاهی، سازمان نظام پرستاری، نظام سلامت و مراکز علمی کاربردی دوره های مختلف علوم پزشکی را برای تامین نیروی کاری حرفه ای برگزار می کنند.
  • تکنسین ‌های داروخانه معمولاً در داروخانه ها، بیمارستان‌ها، خانه‌ های سالمندان کار می‌ کنند.

دوره تکنسین ازمایشگاه یک دوره تخصصی  و مهارتی است  که نیاز به توانایی های  تحلیلی&nbs.. تنظیم ملاقات بین بیمار و دکتر داروساز‌ در مواردی که بیمار نیاز به مشاوره تخصصی دارد. از دیگر معایب آن این است که دستیاران داروخانه صنف مشخصی ندارند و از این رو ممکن است گاهی اوقات مواردی نظیر مرخصی استحقاقی، مرخصی استعلاجی، سنوات، اضافه کار، شب کاری و… اگرنمی خواهی در داروخانه کار کنی ولی باعلاقه شخصی خواندن نسخه ها برایت جذاب است. دستیاران داروخانه می بایست تسلط کافی بر روی نام های تجاری داشه باشند و از بین علائم و اختصارات و گاهی اشتباه پزشکان، نام داروهای تجویز شده را تشخیص دهد.

مهارت های دستیار داروخانه دوره آنلاین :

یک از موضوعاتی که ذهن شرکت کنندگان در دوره آموزش نسخه پیچی داروخانه را به خود مشغول می کند این است که پس از یادگیری دوره نسخه خوانی در مشهد شرایط بازار کار چگونه است. با توجه به آنکه جمعیت استان خراسان و از سوی دیگر توریست های سلامت در حال افزایش است لذا نیاز به ارائه خدمات دارویی در شهر مشهد و به تبع آن تاسیس داروخانه های جدید ضروری است و نیاز به نیروهای متخصص تکنسین داروخانه در مشهد بیش از قبل احساس می شود. دوره تکنسین داروخانه در مشهد بصورت جامع توسط آموزشگاه سنجش پارسیان به عنوان متولی برگزاری دوره های دپارتمان ایمنی و بهداشت زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای برگزار می شود. دوره دستیار قفسه چین دارو (دارویار داروخانه) در عموم با عناوینی از قبیل دوره نسخه خوانی و دوره نسخه پیچی و تکنسین داروخانه نیز شناخته می شود. با توجه به فرصت های شغلی فراوان و افزایش تقاضا از شغل تکنسین داروخانه در مشهد و کل کشور به عنوان شغلی پایدار یاد می شود. طبق آمار اداره کار چشم انداز این شغل نسبت به بسیاری از شغل ها بسیار روشن است.

شرح وظایف یک نسخه پیچ داروخانه شامل موارد زیر می باشد :

داروهای چشمی ،نحوه مصرف و نحوه تنظیم دوز داروها و عوارض و تداخلات دارویی در دوره تکنسین داروخانه آموزش داده می شود. نواع چربی خون و چربی مفید و مضر خون و تعادل بین اینها و داروهای رده های مختلف و اثر آنها بر هر کدام از چربی ها در دوره تکنسین داروخانه در مجتمع فنی به صورت مشروح بیان می گردد . زمان لازم برای تبدیل شدن به یک تکنسین داروخانه با توجه به برنامه ‌ای که برای ثبت‌نام انتخاب می‌کنید، متفاوت خواهد بود. این دوره ویژه عموم است و کلیه علاقه مندان به فعالیت در این حوزه می توانند در دوره شرکت کنند. ✔️ از جمله شرایط و مهارت های مورد نیاز برای شرکت در دوره تکنسین داروخانه مهارت خدمت ‌دهی، مهارت مدیریت و سازمان ‌دهی و…

بهترین راه یادگیری نسخه پیچی و نسخه خوانی ، شرکت در دوره های آموزشی آپادانا هست، این دوره ها به صورت عملی در محیطی شبه سازی شده مانند داروخانه صورت می گیرید. کارآموزان در این دوره با اشکال دارویی دسته های درمانی داروهای گیاهی نرم افزار داروخانه و.. به صورت تخصصی آشنا شده و آماده ورود به بازار کار می گردند(دوره نسخه پیچی در تبریز). با توجه به اهمیت بهداشت و سلامت در زندگی هر فرد و جامعه، مراکز آموزشی مانند جهاد دانشگاهی، سازمان نظام پرستاری، نظام سلامت و مراکز علمی کاربردی دوره های مختلف علوم پزشکی را برای تامین نیروی کاری حرفه ای برگزار می کنند.

دوره بصورت حضوری برگزار می شود؟