تفاوت پیلاتس با فیتنس چیست؟

به دنبال فعالیت هایی که دوریان یتس و لابرادا انجام دادند, گسپاری Gaspari نیز خود را به این صنعت وارد کرد و فعالیت های خود را بر پایه تولید و عرضه محصولاتی جدید توسعه داد. کم کم کسانی که قصد افزایش وزن داشتند, و مسلما” بهترین خریداران برای شرکت های تولیدکننده پودرهای پروتئین به شمار می آمدند, به مصرف محصولاتی که به طور موثری سبب بالا رفتن میزان کالری بدنشان شود علاقه بیشتری نشان دادند. روش های تهیه آن ها برای مصرف کنندگان نامشخص بود و آن ها تنها طعم تلخ مکمل- وجود میزان زیادی پودر تخم مرغ غیر قابل هضم و درصد بالای کربوهیدرات در آن ها را حس می کردند. اما کم کم مشخص شد که پژوهش های علمی (حتی شاید به طور غیر مستقیم) میتوانند تاثیر فراوانی در بازار فروش محصولات داشته باشند. زیرا در غیر اینصورت افراد علاقمند به این ورزش با مشکلات بسیار زیادی روبرو خواهند شد. به عبارتی صریح تر داشتن یک بوفه بهداشتی با سرویس دهی سریع یک ویژگی بسیار مهم یک باشگاه خوب است زیرا در بیشتر برنامه های غذایی وعده های بعد از تمرین بلا فاصله بعد از تمرین باید سرو شود و فاصله افتادن بین تمرین تا وعده بعد از تمرین فیدبک لازم را به شما نمی دهد.

همزمان پژوهش ها نیز اثرات مثبت سویا در سنتز پروتئین را نشان دادند. به یاد داشته باشید که به دلیل محتوای فیبر زیاد موجود در پودرهای پروتئین مخلوط ، سرعت هضم آن در مقایسه با سایر پروتئین ها از جمله وی بسیار کم است. این نوع از مکمل وی بر خلاف دو شکل دیگر برای هضم شدن به صرف مدت زمان نیازی ندارد. علاوه بر این انتخاب یک باشگاه مناسب و مجهز نیز مهم است و به شما در رسیدن به هدفتان کمک بسیاری می کند پس از این مورد نیز غافل نشوید. شما تحصیلات بالایی دارید و آنها از شما میخواهند که بهترین روشها را برای شکل دهی و رسیدن به اهدافشان در اختیار آنها قرار دهید.

یک مارک تجاری (Brand) محبوب از پروتئین های ترکیبی, در آن زمان, HDT Pro Blend 55 از شرکتBeverly International بود که به صورت مخلوطی از کازئین – پروتئین وی – تخم مرغ و پروتئین دریافتی از پلاسمای گوشت قرمز تهیه شده بود و اندک زمانی پس از آن Ultimate Muscle Protein به بازار عرضه شد. بعد از یک دسته بندی کلی و توزیع محصول در شرکتMet-Rx , کانلی Connelly شریک تجاری سابق بیل فیلیپس Bill Phillips , با اد بیرد Ed Byrd و آنتونی آلمادا Anthony Almada که هر دو از مسئولین کلوپ بدنسازی کالیفرنیا بودند, برای عرضه کراتین مونوهیدرات Creatine Monohydrate به بازار شروع به همکاری کرد. ارتباط دیگر شرکت Met-Rx با لی لابرادا Lee Labrada (اولین سخنگوی این شرکت که خود یکی از بدنسازان حرفه ای بود) موسس شرکت Labrada Nutrition بود که الگوهای تجاری خود را کاملا” از روی دو شرکت Met-Rx و EAS انتخاب می کرد. اسکات کانلی A. Scott Connelly , موسس شرکت MET-Rx بود. پس از موفقیت شرکت MET-Rx که کانلی آن را تاسیس کرده بود, بسیاری از افراد سعی داشتند که به این میدان وارد شوند و به همین دلیل بازار به دست تولیدکنندگان متفاوتی افتاد. اسکات کانلی این شرکت را به منظور تهیه تولیدات حاوی اسید آمینه برای مصرف کودکان, به صورت شیر, پایه گذاشت و از آنجا که پروتئین به صورت طبیعی برای رشد موجودات, در دوران بلوغ, بسیار ضروری است مشخصا” در این حرفه موفق شد.

این ماده غذایی نسبت یه خود ویتامین A طرفداران بیشتری دارد، زیرا مصرف مقدار زیاد آن با خطری همراه نیست. فیتنس به زبان ساده یعنی انجام حرکات ورزشی با تجهیزات مختلف برای آب کردن چربیهای اضافی بدن با کمک برنامه منظم و رژیم غذایی. در یک مطالعه 12 ماهه که در 130 فرد مبتلا به اضافه وزن با رژیم غذایی با کالری محدود انجام شده است، گروه با مصرف بالای پروتئین 53٪ چربی بیشتری از گروه با مصرف کم پروتئین کالری از دست داده اند. اگر قصد دارید زندگی سالمتری داشته باشید، توت را به عنوان بخش اصلی برنامه غذایی بدنسازی خود در نظر بگیرید.

متاسفانه پیش بینی این امر حقیقتا” مشکل است, چرا که تضاد بین آنچه که علم ارائه می کند و آنچه که بازار می پسندد همیشه وجود خواهد داشت. محققین تیم فرانسوی ایو بویری Yves Boirie در یک تحقیق مهم نشان دادند که “رژیم هایی که نوع پروتئین به کار رفته در آن ها از دو نوع مختلف کند و یا سریع هضم شونده می باشند, به طور متفاوتی در بالا رفتن میزان پروتئین در بدن اثر می گذارند” این تحقیق توسط تیم National Academy of Science USA (آکادمی علوم ملی آمریکا) در سال ۱۹۹۷ نیز مجددا” تکرار و ثابت شد. قدرت هر بخش از عضلات بدن متفاوت است، بنابراین نباید به یک میزان وزنه برای بیشتر عضلات اکتفا کرد. نتیجه مطالعاتی که در مجله آمریکایی تغذیه بالینی منتشر شده نشان می دهد، در ازای هر 450 گرم عضله که از دست می دهیم، 450 گرم چربی در بدن افزایش پیدا می کند. برخی معتقدند که هیدرولیزاسیون به طور همزمان IGF-1 را نیز آزاد می کند که این امر خود سبب رشد عضلانی و سرعت بخشیدن به ترمیم عضلانی می گردد. او در بسیاری از مواقع و در اغلب گفتگوها برای من (نویسنده مقاله) فواید متامایوسین Metamyosyn (نوعی مکمل پروتئینی تولید شرکت خودش) و مشکلات و محدودیتهای محصولات مشابه تولید شده در سایر کارخانجات را توضیح می داد.

نصیرزاده درباره نحوه اعزام تیم مچ اندازی بانوان به مسابقات جهانی ترکیه گفت: برای مسابقات جهانی ترکیه در صدد هستیم مسابقات قهرمانی کشور موچ اندازی بانوان را برگزار کنیم. صادق هاشمی در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام در رابطه با برگزرای اولین دوره بین المللی داوری فیتنس چلنج اظهار داشت: دوره های فوق الذکر روز های پنجشنبه و جمعه هفته جاری، 21 و 22 مردادماه به صورت وبیناری با حضور اساتید بین المللی و رئیس کمیته فیتنس چلنج IFBB برگزار می شود. هاشمی در پایان گفت: قرار است روز 30 مردادماه هم دوره مربیگری بین المللی فیتنس هم برگزار شود که در همین راستا از علاقه مندان آزمون ورودی اخذ شد. این دو محصول هر دو میان ورزشکاران طرفداران زیادی داشتند چرا که هم قیمت مناسبی داشتند و هم به آسانی هضم می شدند.

همچنین ثابت شد که کازئین به صورت ژل در معده باقی مانده و عمل جذب و حرکت روده ها را کند می کند. پس, میان وعده خوبی برای کسی است که مایل است عضله سازی کند. همه می دانیم که یک بدنساز قصد دارد عضله بسازد نه اینکه مانند کودکان شیر بخورد! تمرینات با وزنه نه تنها در حین تمرین باعث مصرف کالری می شوند، بلکه به دلیل درگیر بودن عضلات بدن و همچنین افزایش توده عضلانی، متابولیسم یا سوخت و ساز بدن بعد از تمرین را نیز افزایش داده و حتی سوخت و ساز بدن در حالت استراحت را نیز افزایش می دهد. یک کایروپراکتور خوب میتواند ستون فقرات و عضلات تحتانی شما را هماهنگ نگه دارد، در همین حین که یک ماساژ درمانی خوب میتواند زائدههای اضافی بافتی و چسبندگیهای نامناسب (تریگر پوینت) را ازبین ببرد و جریان خون و دامنه حرکات را به حداکثر برساند.

این شاید به دلیل وجود نوعی نوسان در بازار آن زمان نیز بود و قطعا” تفاوت در طعم و عطر, همچنین قابلیت هضم آسان و بسته بندی های زیبا, نسبت به سایر محصولات موجود در بازار, نیز در این میان موثر بودند. تفاوت میان انواع ایزوله و کنسانتره چیست؟ هنگامی که شما تصمیم به ثبت نام در باشگاه بدنسازی را دارید پس از جستجو و پیدا کردن باشگاه مورد نظر هنگامی که به آنجا مراجعه می کنید توسط تیم مشاوره و مربیان حرفه ای توضیحاتی در رابطه با انواع رشته های ورزشی با توجه به خواسته و هدف شما برای ورزش کردن داده می شود تا بتوانید با توجه به علاقه و داشتن اطلاعات کافی درباره تمامی رشته ها بهترین گزینه را انتخاب کنید، پس از انتخاب هر رشته ورزشی مربی با توجه به اهداف شما برنامه ورزشی مناسبی را برای شما ست خواهد کرد که تمامی برنامه به شما آموزش داده خواهد شد شما برای ثبت نام در باشگاه ورزشی می توانید با توجه به وقت آزاد و نظر مربی به صورت خصوصی یا عمومی در جلسات مختلف ۸ – ۱۲ – ۱۶ و یا ۲۴ ثبت نام کنید. افرادی که قصد دارند دوره مربیگری بدنسازی درجه 3 را بگذرانند باید دروس عمومی و خصوصی را برای دریافت مدرک خود بگذرانند.

در این حالت گرچه این مخلوط بر پایه پروتئین هایی بنا شده است که سریع هضم می شوند (و نتیجتا” به سرعت اسیدآمینه را نیز آزاد میکنند), اما کمبود هیچ نوع بخصوصی از اسیدهای آمینه برای مصرف کننده پیش نمی آید. اگر به دنبال عضلانی شدن هستید از وزنههای سنگینتری استفاده کنید و تکرارهای کمتری را ( کمتر از 8 تکرار یا تا آستانه خستگی) اجرا کنید. این دوره را می توان دوره استفاده دوباره از سویا در تهیه پودرهای پروتئینی نامید. Bernie Ernst که تنها دو سال قبل از آن این شرکت را تاسیس کرده بود, خرید. به منظور سرعت بخشیدن به عمل جذب، پروتئین وی هیدرولیز شده طی فرایندهایی از قبل هیدرولیز شده است اما درصد انسولین موجود در آن بالا است. شما میتوانید این صبحانهها را در شب قبل آماده کنید یا به اندازه کافی درست کرده و در یخچال نگهداری کنید تا در روزهایی که زیادی سرتان شلوغ است استفاده کنید. وی که عضو باشگاه بدنسازان حرفه ای سانفرانسیسکو بود با برعکس کردن نام خود شرکت XAP را در این زمینه بنا نهاد. در سال ۱۹۹۳ رئیس یک فرقه مذهبی هندو- بودایی (گورو) به نام دن داچین Dan Duchaine توجه خود را به صنعت تولید و فروش مکمل های ورزشی معطوف کرد که نتیجه آن استفاده موثر (حتی تاکنون) از یک نوع منبع پروتئینی به نام پروتئین وی, بود که تا پیش از آن همیشه مورد مخالفت محققین قرار می گرفت.

دربارهی کتاب اصول مربیگری خصوصی (بازاریابی و درآمدزایی): این کتاب تلفیقی از نکاتی ضروری است که هر مربی به آن نیاز دارد. به زودی اسامی افراد واجد شرایط برای شرکت در دوره مربیگری بین المللی فیتنس اعلام خواهد شد. وی درباره تیم مربیگری این باشگاه و اینکه شایعاتی مبنی بر اینکه برخی مربیان این باشگاه اروپایی هستند، گفت: اصلا چنین موضوعی صحت ندارد. تحقیقی به بررسی اثرات پروتئین وی ایزوله بر بدن پرداخت نتایج حاکی از آن بودند که این مکمل بدنسازی قدرت عضلات را افزایش می دهد و سبب افزایش حجم آنها می شود. علاوه بر ویدرها – هافمن و کمپانی بورلی اینترنشنال, اصلی ترین تولیدکنندگان آن زمان خدمات خود را به فروشگاه زنجیره ای تامپسون Thompson که محل فروش غذاهای سالم بود, ارائه می کردند.

با درگیر نگه داشتن هسته بدن و ثابت نگه داشتن دستها و پاهای خود، باسن خود را به سمت بالا بکشید و سپس رو به پایین برگردید. پس می توان نتیجه گرفت با ادامه تمرینات قدرتی منظم، از کاهش بافت عضلانی و تجمع چربی جلوگیری کرده و به نوعی بدن را جوان نگه داشت. این شرکت موفقیت خود را از طریق تبلیغ در نشریات اختصاصی این ورزش, شیوه ای که از آن زمان آغاز شد و همچنان ادامه دارد, گسترش داد. با این حال، تحقیقات در بزرگسالانی که وزنه برداری میکردند نشان داد که مصرف گینرها ممکن است برای افزایش توده بدون چربی موثر نباشد. در طی مدتی که دان داچین Dan Duchaineروی اثرات بسیار موثر ورود سریع پروتئین وی به جریان خون آزمایش می کرد, تیم بویری Boirie در تحقیقات خود ثابت کردند که آمینواسیدها و پپتایدهایی که از پروتئین وی آزاد شده و به طور سریع وارد گردش خون می شوند سبب کاهش میزان آمینو اسیدها در سطح سرم خونی می شوند.

با فیتنس پلاس، اپل برنامههای تمرینی را ارائه میکند که میتوان آنها را تماشا کرد و با اپل واچ پیگیریهای لازم را انجام داد تا مطمئن شوید به اهداف تناسب اندام خود سایت fitnessnow دست پیدا کردهاید. برادران ویدر نیز همچنین به سایر مکمل ها پرداختند و محصولاتی چون Dynamic Muscle Builder و Crash Weight Gain را ارائه کردند.محصول دیگری که در آن مقطع زمانی مطرح شده بود Protein from the Sea نام داشت. این شاید بیشتر به این دلیل بود که به پروتئین های تولیدی (و حقیقت این است که طعم افزوده شده به مکمل ها نباید سبب این باشد که بیشتر از میزان نیاز آن ها را مصرف کنیم) این شرکت گلوتامین و محصولاتی که کاهش دهنده اشتها هستند نیز افزوده شده بودند. میزان زیاد شکر و انواع شربت ها, که اکثرا” به این مکمل ها افزوده می شد تا طعم تلخ آن ها را بپوشاند, سبب می شدند که محصول طعم و بوئی مانند کیک پیدا کند و همچنین میزان انسولین آزاد شده در خون و گازهای معده را افزایش داده و در نهایت مضرات آن بیشتر از تاثیرات مثبت تغذیه ای آن ها بود. پکس بیل Pax Beale از افرادی بود که برای ورود به بازار تولید و فروش پودرهای پروتئینی, محصولی به نام “پروتئین عضلانی” Muscle Protein را وارد میدان کرد.