تفاوت بدنسازی و فیتنس چیست؟

تفاوت بدنسازی و فیتنس سایت fitnessnow در چیست؟ در عالیترین وضعیت سلامت خود باشد. این در حالی است که بدنسازان به ندرت فعالیت هوازی انجام میدهند و کمتر به تمریناتی که به سلامت قلب و عروق کمک میکند میپردازند. آفتابنیوز : ابوالفضل قناعتی افزود: با دستور ستاد ملی کرونا فعالیت بسیاری از ورزش ها از جمله بدنسازی از اسفند ماه سال گذشته تعطیل شد. بسیاری از افراد این ورزش را برای رسیدن به تناسب اندام خود انتخاب میکنند. در مطالب گفته شده ویژگیها و مزایای این ورزش به خوبی اشاره کردهایم. اساسا وزنه برداری با کشیدن و هل دادن وزنههای سنگین مرتبط است و همین امر موجب رشد سریع عضلات و در نهایت باعث افزایش قدرت عضلانی میشود. همانطور که میدانید افزایش وزنی که با عضله سازی همراه باشد، هم سلامت بدن را تضمین کرده و هم موجب تناسب اندام میشود.

چرا که اندام متناسب نشان میدهد شما تغذیهی صحیحی دارید، اهل ورزش هستید و برای رسیدن به این تناسب اندام وقت گذاشته و هزینه کردهاید. پس اگر شما مجبور به ورزش قبل از صرف صبحانه هستید وعده بعد از تمرین را باید هرچه زودتر میل کنید. اگر بدن خود را دوست دارید و سلامت آن برایتان مهم است، پس برای حفظ آن تلاش کنید و این نعمت ارزشمند را قدر بدانید. در هر ورزش فرم مناسب بسیار مهم است. اما در فیتنس بزرگی عضلات مهم نیست، هدف تمربنات شکل گیری ماهیچه ها و متناسب بودن عضلات و خوش فرم شدن بدن است. هرچند که در کشور ما برخی از ورزش ها جنسیتی است اما از نظر فنی باید گفت، انتخاب تمرین در هریک از این دو رشته به جنسیت بستگی نداشته بلکه مرتبط به هدف ورزشی هر فرد است. این محصولات عموما وارداتی هستند و به صورت قانونی وارد کشور میشوند و تحت نظارت سازمان غذا و دارو میباشند بدین صورت که بر روی همه ی این محصولات بدنسازی برچسب این سازمان درج شده.

بیشتر تمرکز بدنسازان بر انجام حرکات وزنه برداری بوده و کمتر به انجام کاردیو میپردازند و طول جلسات آنها معمولا بیشتر از جلسات ورزشکاران فیتنس است. ورزشکاران فیتنس تمرکز خود را بر چربی سوزی میگذارند؛ بر مین اساس گاهی رزِم غذایی را دنبال میکنند که مقدار محدودی کالری به بدن آنان برساند حال آنکه بدنسازان بیشتر در تلاش هستند که چربی را به ماهیچه تبدیل کنند و به همین دلیل در دریافت کالری محدودیتی ندارند! هر چند که با پیروی از این روند این مقدار کاهش پیدا میکند. فیتنس کلمه ای لاتین به معنای تناسب اندام میباشد که در چند سال اخیر با مزایای منحصر به فردی که برای طرفداران خود مهیا کرده ، موجب محبوبیت زیادی میان ورزشکاران سراسر جهان شده است. قرار میدهد. برای رهایی از این مشکلات، حفظ روحیه و تناسب ظاهری نیز به شما پیشنهاد میکنیم فیتنس را شروع کنید. ما در این مطلب به برخی از آنها اشاره میکنیم اما در برابر مزایای خاصی که فیتنس برای ورزشکاران خود مهیا میکنند، این معایب به آسانی قابل چشم پوشی میباشند. برخی از مدل های «آدیداس» دهانه ی جورابی دارند که برای سهولت در پوشیدن طراحی شده اند. با توجه به مطالب گفته شده انتخاب فیتنس به عنوان رشته ورزشی جهت دستیابی به انرژی بیشتر برای فعالیتهای روزانه، سلامت جسمانی و افزایش روحیه مثبت میتواند انتخاب بسیار هوشمندانهای باشد.

اگر دوست دارید اندام و ظاهری عضلانی داشته باشید و یا در مسابقات بادی بیلدینگ و پاورلیفتینگ شرکت کنید، مسلما بهترین انتخاب برای شما رشته بدنسازی است. 1- از ورزشکاران حرفهای پرورش اندام تقلید نکنید. وی با بیان اینکه ایران در مسابقات قهرمانی جهان پرورش اندام فجیره ۱۳ مدال طلا گرفت، تصریح کرد: در هیچ یک از رشتههای ورزشی کشور چنین ظرفیتی مشاهده نمیشود و اگر با کمی همت، تلاش کنیم تا این رشته ورزشی وارد بازیهای آسیایی شود میتوانیم شاهد ارتقای رنکینگ ایران در جهان باشیم چرا که امروز جنگ کشورها را در میادین ورزشی شاهد هستیم. در فیتنس دیگر از آن حجم های افراطی که در پرورش اندام دیده می شود خبری نیست . بلکه دریافت مکمل افزایش حجم عضلات به شما کمک می کند تا مسیر رسیدن به اندام دلخواهتان را کوتاه کنید.

بدنسازان معمولا وزنه زدن را آنقدر تمرین و تکرار میکنند که دیگر نتوانند یک بار دیگر وزنه را بلند کنند، در نتیجه در زمان بازیابی قدرت، عضلات قویتر میشوند. این تکنولوژی ها سبب افزایش مقاومت کفش نسبت به جذب رطوبت می شوند و کفش دوام بیشتری در طول زمان دارد. این مکملها از تخریب و تحلیل عضله ها جلوگیری میکنند و باعث افزایش سرعت ریکاوری هم میشوند. شما میتوانید قبل از خرید از مشاورین حرفه ای داروخانه آنلاین و داروخانه رویال که سالهاست در این زمینه فعالیت میکنند بهره مند شوید. در دوچرخه سواری، همانند هر فعالیت ورزشی دیگر، بدن ورزشکار باید یک پایه قوى و مستحکم داشته باشد. مواد معدنی موجود در شیر (کلسیم و فسفر) برای سلامتی استخوان و دندانها بسیار ضروری است. یکی دیگر از روش های جلوگیری از ریزش مو استفاده از رژیم غذایی سالم و سرشار از مواد مغذی است. بهتر است از مصرف داروها برای رسیدن به سلامتی جلوگیری شود و فقط روی تمرین صحیح، اصولی و تغذیه سالم برای رسیدن به هدف خود بهره بگیرید. کسانی که به بدن خود جهت رسیدن به حداقل میزان چربی فشار بیش از حد وارد نمیکنند. برای انجام تمریناتی که ممکن است به کمر شما فشار وارد کند از کمربند بدنسازی استفاده کنید.

بهترین و سریعترین روش رسیدن به فیتنس، رعایت برنامه ورزشی اصولی و برنامه تغذیهای مناسب میباشد. بدون شک باشگاه بدن سازی بانوی آفتاب یکی از بهترین و تخصصی ترین باشگاه های بدنسازی اصفهان اختصاصی بانوان و انتخاب ورزشکاران حرفهای میباشد. اما لازم است به یاد داشته باشید که سریعترین و مناسبترین روش رسیدن به اندامی متناسب، برنامه ورزشی متناسب سازی شده برای هر شخص و برنامه تغذیه تایید شده توسط متخصصان تغذیه میباشد. ورزشکاران مبتدی و یا حتی افرادی که پس از مدتها دوباره به عرصه ورزش برمیگردند، میتوانند از طریق یک برنامه تمرینی منظم به دستاوردهای عالی در قدرت و نیز حجم گیری برسند؛ بدون اینکه برنامه تغذیه عضله سازی آنان سخت و محدودکننده باشد. از طرف Benhur : خب من ورزشکاری حرفه ای نیستم و ادعایی ندارم که در آن حرفه ای هستم اما خب در همین سطح مبتدی واقعا برایمان خیلی خوب بود و توانستم از آن نتیجه دلخواهم را بگیرم. بعضی مکملها برای برخی از افراد خیلی موثر هستند، در حالی که شاید برای عدهای دیگر نتیجه مطلوبی نداشته باشند. برای همین تمرینات هوازی، درصد خیلی زیادی از برنامه تمرینی فیتنس کاران را تشکیل می دهد و از وزنه کمتر استفاده می شود درست برعکس تمرینات بدنسازی.

این مقدار پروتئین نه تنها باعث حمایت از رشد و توسعه بافت عضلانی میشود، بلکه شما را قادر میسازد در کوتاه ترین زمان ممکن به وزن ایده آل خود دست یابید.مقدار 91 گرم کربوهیدرات در کنار 13 گرم اسید چرب ضروری با مجموع 680 کالری، به همراه کراتین و گلوتامین بخشی از فرمول افترشاک میباشد که در کنار ترکیبی قدرتمند از آنتی اکسیدانها آلفا لیپوئیک اسید، ویتامین ب و ث، تضمین کننده ریکاوری سریع حین و بعد از تمرین به واسطه از بین بردن رادیکالهای آزاد در جریان خون میباشد. اسید آمینه چیست؟ در واقع اسیدهای آمینه به عنوان بخشهای سازنده پروتئین هستند، که پروتئین از ترکیب آنها ایجاد میشود. اگر برای شما این سوال پیش آمده که فیتنس چیست و هدف افراد از انجام این ورزش چه میتواند باشد، ما را در این مطلب از مجله اینترنتی “خدمت از ما” همراهی کنید تا پاسخ سوالات خود را به بهترین شیوه به دست آورید.

این فواید درکنارهم, باعث افزایش قابل توجه توده عضلانی است که در اثر مصرف مکمل افزایش حجم کارنیتین ایجاد می شود. البته باید توجه داشت که رژیم یک بدنساز و فیتنس کار تقریبا باهم برابر است اما در فرآیند ساخت عضلات و افزایش حجم بدنسازان مقدار زیادی پروتئین غذایی و مکمل بدنسازی دریافت میکنند حال آنکه ورزشکاران فیتنس باتوجه به میزان سوخت و ساز بدن و فرم اندام خود پروتئین مصرف میکنند که از نظر حجم و مقدار محدودتر است. ورزشکاران فیتنس تمرکز خود را بر چربی سوزی میگذارند، به همین دلیل گاهی رژیم غذایی با مقدار محدود کالری را دنبال میکنند.

همانطور که گفته شد، انجام این تمرینات برای مدت طولانی و به سبک حرفهای، از لحاظ هورمونی آسیبهایی را به بدن وارد میکند که برای جلوگیری از این آسیبها، بدن باید مدتی را استراحت کند و بعد مجدد وارد تمرینات حرفهای شود. اما به یاد داشته باشید که دستیابی به تمامی مزایای این ورزش تنها در صورتی میسر میباشد که فرد با نظارت پزشک و فردی متخصص به انجام برنامههای تنظیم شده برای خود او بپردازد. اگر پس از خواندن تمامی مطالب بالا سوالی در ارتباط با هدف فیتنس و مزایای آن در ذهن دارید؛ میتوانید همین الان با مراجعه به وب سایت یا اپلیکیشن بازار آنلاین “خدمت از ما” درخواست خود را ثبت کنید. در این مقاله قصد داریم بهترین پروتئین بدنسازی برای حجم را به شما معرفی کنیم؛ پس با ما همراه باشید. در “خدمت از ما” به بهترین متخصصین کلاس آمادگی جسمانی در شهر خود دسترسی دارید. فراهم آوردن این امکان برای فرد که او بتواند فعالیتهای روزانه خود را با بیشترین انرژی و بالاترین بازده انجام دهد، در کنار کمک پیشگیری فرد از ابتلاء به بیماریهای گوناگون خصوصاً در سنین بالا، از دیگر مزایای است که افراد را تشویق به رو آوردن به فیتنس میکند.

ازآنجاییکه در طول تمرینات ورزشی نیاز بدن به دریافت ویتامینها و مواد معدنی بهشدت افزایش پیدا میکند همه ورزشکاران باید از مکملهای مولتیویتامین استفاده کنند. همچنین مواد مغذی کمتری نیز دارد. بدنسازی مستلزم تمرینات طولانی مدت مانند 4 یا 5 بار تمرین درهفته است، اما فیتنس تمرینات کمتر را با نیرو و تلاش کمتری در هفته 3 یا 4 بار انجام میدهند. به نحوی که دیگر توان انجام تکرار بیشتر را ندارند و آن چیزی که بعد از استراحت و تغذیه مناسب برای آنها رقم خواهد خورد، داشتن ماهیچههایی قوی و حجیم است. در بدنسازی، بیشترین تمرکز بر حجیمسازی عضلات است و بدنسازان ماهیچههایی بزرگ و قوی خواهند داشت. البته هیچ قانون نوشته شدهای وجود ندارد اما معمولا بدنسازان مقدار بیشتری از مکملهای غذایی را مصرف میکنند چرا که هدف اصلی آها افزایش حجم ماهیچههاست؛ اما در مقابل ورزشکاران فیتنس به مصرف غذاهای سالم و استفاده از مکملهای سال و طبیعی علاقه مند هستند.

فیتنس از لحاظ سلامت جسمانی و روحی – روانی، تأثیرات مثبت و خوبی برای فرد به جا میگذارد. وقتی مواد تشکیل دهنده مکمل را دستکاری نمایند، مطمئناً روی طعم آن تأثیر میگذارد. فیتنس یعنی ایجاد یک وضعیت سالم جسمانی که از ورزش و تغذیه مواد سالم حاصل میشود. همانطور که می دانید ورزش کردن علل مختلفی دارد که از آن میان می توان به سلامتی ،تناسب اندام، موفقیت در دنیای قهرمانی و حرفهای اشاره کرد. همانطور که میدانید همهی انسانها خواهان داشتن بدنی سالم و با نشاط هستند. بلکه قرار است رژیم غذایی سالم و کامل شما را تکمیل کند. پروتئین موجود در هالیبوت منجر به تقویت ماهیچهها گردیده و حس سیر شدن را به شما القا میکند و اسیدهای چرب امگا 3 موجود در هالیبوت نقش به سزایی را در کاهش التهاب، بهبود عملکرد قلب و افزایش روحیه ایفا میکنند. شواهدی وجود دارد که مصرف پروتئین وی بلافاصله بعد از تمرین باعث افزایش سنتز پروتئین و در نتیجه تقویت عضلات می شود. من گفتم که اگر بهخاطر بیاوری به این موضوع اشاره کردم که بهترین باشگاه آشپزخانه است و تو برای افزایش حجم عضله باید روی باشگاه خانگی که در آشپزخانه است تمرکز کنی و درنتیجه دوستم با دیدن تغییراتی که در بدن من به وجود آمده بود خود را مصمم کرد که روی برنامهی غذایی خود تمرکز کند.

میوستاتین: هر چقدر مقدار آن در بدن کمتر باشد شما می توانید عضلات بزرگ تری را بسازید. خرید کفش های «آدیداس» در رنگ های سفید، مشکی، طوسی، آبی، قرمز و صورتی از سایت دیجی استایل امکان پذیر است و در حراج های مختلف این فروشگاه می توانید محصولات این برند را باقیمت های مناسب تری تهیه کنید. کفش های این شرکت از قابلیت گردش هوا برخوردار هستند و هنگام ورزش از هرگونه آسیب پای ورزشکار جلوگیری می کنند. ورزش فیتنس به بدنهای باریک و عضلانی که دارای نمای زیبایی از شکم و پهلوهای فیبر می باشد گفته می شود و به این فرم بدنها در اصطلاح بدنهای فیتنس گفته میشود . بهعنوان یک توصیهی کلی، پیشنهاد میشود که ۱۰ تا ۳۵ درصد کالری روزانه از پروتئین تأمین شود. پیشنهاد مطالعه : ” چرا داشتن برنامه غذایی برای ورزشکاران ضروری است؟ در حالی که بدنسازان بیشتر در تلاش هستند که چربی را به ماهیچه تبدیل کنند و به همین دلیل برای دریافت کالری محدودیتی ندارند.