تغذیه بدنسازی از مبتدی تا حرفهای برای کات و حجم عضلات

شدت ورزش کردن یک فرد، مهم است و فعالیتهای سبک مانند قدم زدن و کار در خانه بعید است که تاثیر مثبت زیادی بر سلامت بیشتر افراد داشته باشد. فعال بودن از لحاظ جسمی نیز بسیار مهم است و وزنه زدن یا انجام تمرینات مقاومتی می تواند شگفت انگیز باشد. برخی دیگر از تحقیقات انجام شده نشان می دهد که این پروتئین سرعت هضم را کاهش می دهد و سطح هورمون های میل به غذا را تنظیم می کند ، از این رو منجر به بهبود کاهش وزن نیز می گردد. تحقیقات انجام شده نشان می دهد مصرف پروتئین نخود فرنگی به اندازه پروتئین وی در عضله سازی ( به همراه تمرینات سنگین ) مفید است. در نتیجه لازم است که مراجعه منظم به فوق تخصص جراحی کلیه یا متخصص اورولوژی انجام شود .

از آنجایی که بیشتر افراد شاغل شده اند و مشغله کاری زیادی دارند؛ پس ساعت کاری باشگاه بدنسازی باید متنوع و در تمامی سایت fitnessnow روزها فعال باشد. در حقیقت، اگر تمامی یافتهها و مطالعات مربوط به وزنهبرداری را مطالعه کنید، بهسرعت متوجه خواهید شد که تحقیقات اندکی در مورد تکنیکها تمرین برای افزایش حجم و قدرت عضلانی وجود دارد. بنابراین، اگر زمان فراغت دارید بهترین کار ورزش در یک باشگاه بدنسازی خوب در اصفهان است. 1. از آنجایی که جذب مکمل پروتئین وی بسیار سریع است، بهترین نوع مکمل برای بعد از باشگاه میباشد. یک وعده از مکمل افترشاک (شامل 3 پیمانه) حاوی 51 گرم پروتئین در هر وعده است. اگر تمایل داشتید میتوانید این وعده را قبل از خواب نیز میل کنید . با رشد ماهیچهها، فشار شما افزایش مییابد حتی اگر چربی بسوزانید. سه نوع پروتئین وی تولید میشود که تفاوتهایی با هم دارند. افزایش حجم و قدرت عضلات بدن: این پروتئین موجب ترشح هورمونهای عضله ساز و در نتیجه ساخته شدن بلوکهای عضلانی میشود. به عنوان بهترین مکمل چربی سوز بانوان، می توان از پروتئین وی، کراتین و عضله ساز های طبیعی استفاده کرد. پس از به دست آوردن غلظت کافی پروتئین مایع حاصله را میتوان خشک کرد تا پودر کنسانتره آب پنیر تشکیل شود.

مکمل پروتئین وی کنسانتره (غلیظ): مکمل وی غلیظ، پروتئین کمتر (70 تا 80 درصد) و چربی و لاکتوز بیشتری دارد، طبیعیتر بوده و دارای فرآوری کمتری است که این به معنای بهتر بودن آن نیست و به آن ناخالصی میبخشد. مکمل پروتئین وی (Whey Protein)، پروتئینی کامل است که دارای 9 آمینواسیدضروری بدن میباشد. مخصوصا مصرف این مکمل در دوران بارداری و شیردهی بسیار حساس است و حتما باید زیر نظر پزشک مصرف شود. افرادی که از مشکلات کلیوی و یا کبدی رنج میبرند میبایست پیش از مصرف با پزشک خود مشورت کنند. آن ها شرکت خود را EAS (Experimental and Applied Sciences) نامیدند و کار خود را با عرضه پودرهای پروتئینی حاوی کراتین خاصی به نام فوسفاژن Phosphagen آغاز کردند. ما در ادامه به معرفی انواع پروتئین وی میپردازیم و شما را با تفاوتشان و این که کدام میتواند مناسبتر باشد، آشنا میکنیم. با این وجود پروتئین هرگز نباید بیش از حد مصرف شود. پروتئین هیدرولیز شده : در این نوع پودر پروتئین ، پیوند بین آمینو اسیدها شکسته شده تا مکمل پروتئین غلیظی ایجاد شود که استفاده و جذب آن بسیار راحت است. مانند همه مکملهای ورزشی در مصرف مکمل آمینو نیز به مقدار مصرف باید دقت نموده و زیر نظر مربی ورزشی جهت استفاده اقدام نمود.

شما میتوانید در باشگاههای خصوصی به عنوان مربی بدنسازی کار کنید. خوشبختانه مشاوره تلفنی تیم ما کاملا رایگان است و متخصصین ما تلاش خواهند کرد در طول ان به تصمیمی درست درباره درمان طاسی سر شما برسند. پکس بیل Pax Beale از افرادی بود که برای ورود به بازار تولید و فروش پودرهای پروتئینی, محصولی به نام “پروتئین عضلانی” Muscle Protein را وارد میدان کرد. پس از موفقیت شرکت MET-Rx که کانلی آن را تاسیس کرده بود, بسیاری از افراد سعی داشتند که به این میدان وارد شوند و به همین دلیل بازار به دست تولیدکنندگان متفاوتی افتاد. بعد از یک دسته بندی کلی و توزیع محصول در شرکتMet-Rx , کانلی Connelly شریک تجاری سابق بیل فیلیپس Bill Phillips , با اد بیرد Ed Byrd و آنتونی آلمادا Anthony Almada که هر دو از مسئولین کلوپ بدنسازی کالیفرنیا بودند, برای عرضه کراتین مونوهیدرات Creatine Monohydrate به بازار شروع به همکاری کرد. یک مارک تجاری (Brand) محبوب از پروتئین های ترکیبی, در آن زمان, HDT Pro Blend 55 از شرکتBeverly International بود که به صورت مخلوطی از کازئین – پروتئین وی – تخم مرغ و پروتئین دریافتی از پلاسمای گوشت قرمز تهیه شده بود و اندک زمانی پس از آن Ultimate Muscle Protein به بازار عرضه شد.

روش های تهیه آن ها برای مصرف کنندگان نامشخص بود و آن ها تنها طعم تلخ مکمل- وجود میزان زیادی پودر تخم مرغ غیر قابل هضم و درصد بالای کربوهیدرات در آن ها را حس می کردند. اما کم کم مشخص شد که پژوهش های علمی (حتی شاید به طور غیر مستقیم) میتوانند تاثیر فراوانی در بازار فروش محصولات داشته باشند. متاسفانه پیش بینی این امر حقیقتا” مشکل است, چرا که تضاد بین آنچه که علم ارائه می کند و آنچه که بازار می پسندد همیشه وجود خواهد داشت. چرا که اکثر آنها در طول شبانه روز درگیر مشکلات و چالش های مختلف هستند. این پروتئین در طول روز بغیر از شب قابل استفاده است. در این تحقیق میزان تفاوت جذب میان کازئین و پروتئین وی آزمایش شد.

این محصول ترکیبی از تخم مرغ و پروتئین وی موجود در شیر بود که به آن کازئین – پرو بیوتیکیس و گلوتامین پپتاید افزوده شده بود. حرکات ترکیبی که موجود نیستند را میتوانید از قسمت درخواست حرکات، نظرات، تماس با ما و شبکه اجتماعی درخواست دهید. همچنین باید در انتخاب باشگاه بدنسازی حرفه ای تهران به یاد داشته باشید که خوردن غذاهای غیر بهداشتی سلامتی شما را به خطر می ندازد زیرا بعد از عضلات دستگاه گوارش به خصوص معده در بدنسازی بیشترین کارایی را در بدن دارد چون مهم ترین رکن این ورزش تغذیه می باشد بنابراین حین انتخاب باشگاه بدنسازی حرفه ای تهران از وجود یک بوفه خوب همراه با غذا های خوب و سالم اطمینان حاصل کنید تا تغذیه ای خوب در کنار این رشته ورزشی داشته باشید. زیرا در غیر اینصورت افراد علاقمند به این ورزش با مشکلات بسیار زیادی روبرو خواهند شد.

این پروتئین از ضایعات خط تولید پنیر به دست می آید و به همین دلیل نیز گران قیمت نیست و هزینه اصلی تولید آن مربوط به جدا کردن بخش های ناخواسته از آن (مانند لاکتوز – خاکستر و چربی) است که در این پروسه جداسازی, تمامی این مواد از این نوع پروتئین جدا شده و تنها “وی” باقی می ماند. هچنین آنها را برای دریافت مواد غذایی آماده میکن. در یک مطالعه جدید، محققان دریافتند که تنها 9 گرم پروتئین شیر نشانگرهای عضله سازی را پس از یک دوره تمرین مقاومتی افزایش می دهد. مکمل افزایش حجم کازئین وقتی که بعد از تمرین مصرف شود, ساختن پروتئین ماهیچه را افزایش می دهد و این کار را شبیه وی پروتئین انجام می دهد. برای سلامتی، بزرگسالان باید حداقل 150 تا 300 دقیقه فعالیت بدنی با شدت متوسط یا 75 تا 150 دقیقه در هفته فعالیت بدنی هوازی با شدت شدید یا ترکیبی معادل از هر دو را در طول هفته انجام دهند. می توانید از مکمل کراتین در هفته اول روزانه 20 گرم و در هفته دوم روزانه 10 گرم استفاده کنید.

ارتباط دیگر شرکت Met-Rx با لی لابرادا Lee Labrada (اولین سخنگوی این شرکت که خود یکی از بدنسازان حرفه ای بود) موسس شرکت Labrada Nutrition بود که الگوهای تجاری خود را کاملا” از روی دو شرکت Met-Rx و EAS انتخاب می کرد. از دیگر بزرگان این دوره میتوان بهشان ری، پل دیلت، کِوین لِوْرُون، مارکوس رول، فلکس ویلر، لی پریست، گونتر شیلر کمپ و ناصر الصونباطی اشاره کرد. به دلیل دستورات مذهبی دینی که دن داچین آن را تبلیغ می کرد تمامی بدنسازانی که به این فرقه معتقد بودند به طور ناگهانی به مصرف پروتئین وی روی آوردند. بدون در نظر گرفتن مسائلی که تمامی محصولات به شما عرضه می کنند, باید پذیرفت که نتایج گزارش شده توسط کسانی که MET-Rx را, در شرایط مشابه, مصرف می کردند (خصوصا” کسانی که ظاهرا” چربی بدنشان را از دست داده بودند) حقیقتا” قابل توجه بود. همچنین در طول این دوران شرکت EAS فعالیت های گسترده دیگری نیز در جهت افزایش محبوبیت عمومی خود بوسیله عرضه محصولات با کیفیت بالا داشت که نتایج بسیار مثبتی داشتند. من (نویسنده مطلب) از هر دوی این محصولات استفاده کرده بودم و نتایج مثبتی گرفته بودم. Bernie Ernst که تنها دو سال قبل از آن این شرکت را تاسیس کرده بود, خرید.

همچنین انجام تمرین های زیاد و خارج از برنامه با وزنه می تواند به جای عضله سازی به عضلات شما آسیب بزند و علاوه بر آن اگر در هنگام کار با وزنه کنترل کافی بر روی بدنتان نداشته باشید امکان ساییدگی و یا پارگی عضلات شما وجود دارد. اگر می خواهید در راستای پروتئین بدنسازی مکمل های مناسبی را نیز در اختیار داشته باشید به شما توصیه می کنیم از پنیر محلی کم چرب، ماست، شیر، تخم مرغ و پودرهای پروتئینی استفاده کنید. پس از تولید پنیر و دلمه زدن قسمت چرب شیر، پروتئین وی از آن جدا میشود. پروتئین وی، بخشی از شیر است که در قسمت مایع آن قرار دارد و در حین تهیهی پنیر ایجاد میشود. آزاد سازی لوسین: مکمل پروتئین وی موجب آزاد سازی سریع لوسین پس از تمرین میشود.لوسین آمینواسیدی است که موجب تداوم رشد عضلات بدن میشود. تمرین و وزنه زدن در باشگاه، موجب ایجاد فشار و استرس مفیدی بر عضلات میشود .

او در بسیاری از مواقع و در اغلب گفتگوها برای من (نویسنده مقاله) فواید متامایوسین Metamyosyn (نوعی مکمل پروتئینی تولید شرکت خودش) و مشکلات و محدودیتهای محصولات مشابه تولید شده در سایر کارخانجات را توضیح می داد. قهرمان پرورش اندامی که جدیدا” خود را بازنشسته کرده و در مسابقات شرکت نمیکند, دوریان یتس Dorian Yates در این دوره به بازار فروش مکمل های ورزشی, با عرضه محصولی به نام Pro-Peptide , وارد شد. به نظر می آید که محبوبیت این پودر در آن مقطع زمانی به این حقیقت مربوط است که اثر آن به سرعت مشخص می شد- طعم مناسبی داشت و اثرات منفی خاصی با مصرف آن در ورزشکار دیده نمیشد. از اثرات منفی پروتئین های هیدرولیز شده می توان به تلخی طعم آن ها و همچنین گران قیمت بودن آن اشاره کرد. میان آن دسته از نوشیدنی ها که در آن زمان از بیشترین درصد فروش برخوردار بودند می توان به American Body Building مربوط به شرکت Extreme Body 50- Nitro Fuel از محصولات TwinLab – Pure Protein (تولید Worldwide Sports Nutrition) و IsoPure از محصولات Nature’s Best اشاره کرد. این دوره را می توان دوره استفاده دوباره از سویا در تهیه پودرهای پروتئینی نامید.

پروتئین های تولید کارخانه او منشاء کازئین داشته و اکثرا” با پروتئین وی (که هر دو از اصلی ترین بخش های پروتئینی موجود در شیر هستند) همراه می شدند و به آنها گلوتامین نیز اضافه می شد. میزان زیاد شکر و انواع شربت ها, که اکثرا” به این مکمل ها افزوده می شد تا طعم تلخ آن ها را بپوشاند, سبب می شدند که محصول طعم و بوئی مانند کیک پیدا کند و همچنین میزان انسولین آزاد شده در خون و گازهای معده را افزایش داده و در نهایت مضرات آن بیشتر از تاثیرات مثبت تغذیه ای آن ها بود. سایر پروتئین های محبوب در آن دوران شامل Sportpharma’s ProMax و AST Sport Science’s VyPro بودند که هر دو نوع در ابتدا بعنوان نوعی افزودنی غذایی (طعم دهنده) استفاده می شدند و با کمک برخی تغییرات تغذیه ای بعنوان نوعی رابط میان MRP عمل کردند و تبدیل به نوعی ماده برتر پروتئینی با کالری بالا شدند. تحقیقات انجام شده نشان می دهد که این نوع پروتئین به راحتی هضم می شود که شامل دوز مناسبی از فیبر است ، همین موضوع باعث می شود تا سطح قند خون نیز کنترل شود. به دنبال فعالیت هایی که دوریان یتس و لابرادا انجام دادند, گسپاری Gaspari نیز خود را به این صنعت وارد کرد و فعالیت های خود را بر پایه تولید و عرضه محصولاتی جدید توسعه داد.

امروزه که بسیاری از زندگی ها آپارتمانی و ماشینی شده است و افراد تحرکات کمی دارند اضافه وزن به شدت افزایش یافته و سلامتی افراد جامعه را تحدید می کند، از این رو برخی از افراد برای این که بتوانند از این معضل خطرناک فرار کنند به پزشکان مراجعه نموده و یا به سراغ باشگاه های ورزشی رفته و اقدام به کاهش وزن می کنند. در واقع قبل از اینکه در باشگاه بدنسازی ثبت نام کنیم باید به نکات زیادی دقت کنیم و همه جوانب را در نظر بگیریم. برند ماسل فارم ام پی متعلق به دستهای از مکملهای ورزشی باکیفیت است که برای همه ورزشکاران شناختهشده است. محصول مورد علاقه شخص من (نویسنده) در آن زمان ۲-Gro 2000 مربوط به شرکت کوچکی به نام نکست نوتریشن Next Nutrition متعلق به دیوید جنکینز David Jenkins بود, شرکتی که در بسیاری از مواقع با دن داچین Dan Duchaine همکاری می کرد.