برنامه بدنسازی فیتنس مبتدی، متوسط و حرفه ای

اما این بدان معنا نیست که ورزشکاران فیتنس از سایت fitnessnow مکملها استفاده نمیکنند. به گمان زیاد، یکنواختی های تمرین به علت اینکه ورزشکاران تمرین جدی را آغاز کرده اند روی می دهد. همچنین به گمان زیاد از زمانی که ورزشکاران تمرین جدی را آغاز کرده اند، ورزشکاران و مربیان شان در کوشش برای ادامه دار بودن پیشرفت های آمادگی و پیشگیری از یکنواختی تمرین، دگرگونی هایی در برنامه های تمرینی پدید می آورند. مربیان و ورزشکاران از راه تجربه ، آموخته اند که چه دگرگونی هایی در برنامه های تمرینی پدید بیاورند و چه زمانی آنها را به کار بگیرند. به نظر میرسد اگر هر یک از افراد دارای یک مربی بدنسازی زبده و با تجربه باشند، نتیجه نهایی که همان رسیدن به تناسب ایدهآل و ظاهر جذاب است طی دوره کوتاهتری به دست میآید.

مربیان بدنسازی غیرخطی، باید بدانند دوره ای کردن قدرت، توان در روش کلاسیک، شدت و گنجایش کار از گوناگونی کمتری در چرخه تمرینی کوتاه مدت 1 تا 4 هفته ای برخوردار است. در پیش نویس فراگیر هدف های چرخه میان مدت تمرینی که بیشتر از 12 هفته به درازا می کشد، شما بایستی آسوده خاطر شوید که جلسه تمرینی برای روز ویژه بهینه باشد، خواه این جلسه ی تمرین توانی، سنگین، یا یک روز استراحتی پویا باشد. حتی اگر بتوانید بهطور متعادل تغذیه داشته باشید، به خاطر غذاهایی که مصرف میکنید، با عذاب وجدان مواجه خواهید شد، زیرا شما آنها را ناخالص و نامناسب قلمداد میکنید.

با توجه به این که شرکت های معتبر ایرانی تحت لیسانس برترین شرکت های تولید کننده مکمل ورزشی فعالیت می کنند، می توانید با آسودگی خاطر از مکمل های ایرانی استفاده نمایید. این شرکت مکملهایی بسیار باکیفیت و مطابق با استانداردهای روز جهانی را تولید و عرضه میکند. این امر از ارزش کیفیت تمرین، به کار گیری کارآمد از زمان و سودبردی از جلسه تمرین کارآمدتر در یک روز تمرین پشتیبانی می کند. تنها انجام تمرین ها، روش سودمندی برای یک جلسه تمرین کارآمد نیست. تنها کافی است قدم اول را بردارید. محققان میگویند ورزش تنها برای افرادی که دچار بیماریهای سلامتی هستند مهم نیست، بلکه اگر به تأثیر ورزشهای متوسط بر افرادی که دوره نقاهت میگذرانند نگاهی بندازیم، میفهمیم که حتی فواید بسیار بیشتری برای افرادی که سالم هستند نیز وجود دارد.

شاید این بخش از پیروزی و چیرگی ورزشکاران در کشورهای بلوک شرق پیشین در برخی رشته های ورزشی باشد که نشان می دهد تمرین دوره بندی شده، مایه ی پیشرفت قدرت و توان آنها در درازای سال های تمرین و حتی پس از زندگی و دوره ی ورزشی آنها گردیده است. پژوهش ها در دانشگاه ایالتی یال و پنسلوانیا در جریان 12 سال گذشته انجام، و روش دوره ای غیرخطی به دست جرارد مارتین و اندرا هودی در برنامه های قدرتی و بدنسازی این دانشگاه به کار گرفته شد. سندهای در دسترس نشان می دهد که برخی از وزنه برداران آمریکایی در دهه ی 1960، تمرینات دوره بندی شده را به کار می گرفته اند. برای بیان گوناگونی های تمرینی درازمدت برنامه ریزی شده، واژگان چرخه ای کردن، دستکاری برنامه دراز مدت و دوره بندی به کار گرفته می شوند. در حالیکه در یک چرخه غیرخطی 7 تا 10 روزه، شاید تمرین کننده چندین گونه از جلسات تمرینی را انجام دهد. دگرگونی های پدید آمده گسترش برنامه های تمرینی دراز مدت و دگرگونی های برنامه ریزی شده در برنامه های تمرینی را در پی دارند. بدنسازی مستلزم تمرینات طولانی مدت مانند ۴ یا ۵ بار تمرین درهفته است، اما فیتنس تمرینات کمتری را با نیرو و تلاش کم انجام میدهند.

با این حال، بسیاری از مردم به دلایل مختلف مثل داشتن زندگی پرمشغله ترجیح میدهند از مکملهایی که بهشکل شیک یا پروتئین بار هستند، برای افزایش پروتئین دریافتی خود استفاده کنند. همانطور که احتمالا شما نیز می دانید، مشکل بسیاری از افراد پس از طی کردن یک برنامه تمرینی، این است که نمی دانند در مراحل بعدی باید از چه برنامه تمرینی دیگری استفاده کنند. مزیت مراجعه به مربی این است که این افراد روند پیشرفت شما را زیر نظر دارند و با توجه به توان بدنی شما تمرین می دهند و اگر مشکل جسمیای دارید که از انجام تعدادی از حرکات منع شده اید، می توانید این موضوع را با مربی در میان بگذارید تا بهترین برنامه ورزشي بدنسازي بانوان با توجه به شرایط شما را برایتان طراحی کند. وضعیت تمرینات روی اپل واچ قابل مشاهده است، اما اطلاعات در لحظه روی آیفون، آیپد یا اپل تیوی شما به نمایش درمیآیند تا بتوانید میزان کالریهای سوزانده خود را بدون آنکه نیازی به مراجعه به ساعت دور مچتان باشد، مشاهده کنید.

یکی دیگر از اصلیترین تفاوتهای فیتنس با بدنسازی در میزان فعالیت ورزشکار است. «آدیداس» کفش های این بازیکن را با نام و لوگوی اختصاصی اش تولید می کند و او را بزرگ ترین ورزشکار آدیداسی می دانند. در ادامه به شرایط دورههای مربیگری بدنسازی و ثبت نام مربیگری فیتنس پرداخته و تمامی مراحل آن را برای شما شرح خواهیم داد. از این رو برای آسان تر شدن این موضوع مکان هایی با نام مرکز تناسب اندام تاسیس شدند تا افرادی که هدفشان رسیدن به بدنی ایده آل و سلامت است بتوانند با ورزش کردن در این مکان ها به اهداف خود نزدیک شوند و به روند لاغری و یا عضله سازی خود سرعت دهند.

بسیاری از افرادی که قصد کاهش وزن، زیبا و سالم تر کردن بدن شان را دارند سراغ باشگاه بدنسازی و فیتنس می روند. پس می توان نتیجه گرفت هیچ رشته ورزشی دارای معایب نمی باشد حتی می توان گفت هدف اصلی به وجود آمدن رشته های ورزشی شاداب و سلامت نگه داشتن بدن و کاهش روند پیری می باشد. نکته مهمی که در رابطه با مصرف مکمل وی هیدرولیزه وجود دارد، این است که شما حتی می توانید مصرف این نوع از مکمل پروتئین را حذف کرده و به جای آن از غذاهای غنی و حاوی پروتئین بهره بگیرید. باید در تمرینات تنوعی برای پهلوها و عضلات قسمت های مختلف شکم تنظیم شده باشد. بسیاری از انواع مختلف برنامه ورزشي بدنسازي بانوان علاوه بر حرکات ورزشی شامل دستورالعمل هایی درباره غذا هم می شود. دستیابی به هدفی که مشخص کرده اید، کاهش وزن، افزایش وزن، عضله سازی و غیره، علاوه بر نوع و میزان ورزش به خوراک شما نیز وابسته است. مثلا مدلهای فیتنس ۲۵۰۰کالری در روز دریافت میکنند، اما بدنسازان میزان کالری بیشتری از رژیم غذایی میگیرند، حدود ۵هزار کالری. افزون بر این، شمار جلسه های تمرین در هر هفته، دوره های کوتاه برنامه ریزی شده (مثلا 1 یا 2 هفته) ، استراحت ها یا دوره های تمرین کم شدت، همگی می توانند در یک برنامه تمرین دوره بندی شده آمیخته گردند.

اجرای تمرین های تکراری با همان شدت و میزان، برای دوره های دراز مدت می تواند آسیب های به کارگیری بیش از اندازه را در پایان کار در پی داشته باشد. پژوهش ها نشان داده اند که شاید دوره دراز مدت مسابقه و تمرین های دراز مدت را بتوان بهتر از راه رویکرد نرمش پذیر و به کارگیری جلسه های تمرینی گوناگون در یک دوره کوتاه مدت انجام داد. برتری دوره ای کردن غیرخطی نرمش پذیر، در گزینش جلسه تمرینی برای یک روز ویژه است. در بدنسازی تأکید بر روی افزایش توده عضلانی است و کمتر درگیر تمرینات هوازی یا تمرینات با وزنه سبک و تکرار زیاد میشوند.

پیش نویس های جلسه تمرینی برای گونه های دیگرگون جلسات تمرینی به کار برده شده (همانند روز توان، سنگین، و سبک)، در روش دوره ای کردن غیر خطی را باید بررسی کنید. یکی از مفاهیم تمرین دوره بندی شده، دگرگونی در تمرین بود. در ورزش فیتنس بر مصرف مواد غذایی سالمی تمرکز میشود که قدرت و سلامت کلی بدن را افزایش میدهند. ارزشمندتر از همه در پیش نویس کلی و فراگیر، حتی برای دوره ای کردن غیر خطی، این است که بایستی با ارزیابی در روز انجام جلسه تمرینی، ببینید که آیا تمرین کننده توانایی اجرای تمرین را دارد یا خیر!

چنین یکنواختی در تمرین حتی اگر آنها به شدت هم تمرین کنند، روی می دهد. چنانچه شما پیشرفت ورزشکار خود را ارزایابی نکنید، هرگز آگاه نخواهید شد که چه هنگام یا حتی اینکه آیا برنامه به هدف های خود دست یافته یا نه، برنامه را دیگرگون کنید. افزون بر این، برای پیشرفت بهینه فیزیکی هر تمرین کننده، باید مطمئن بود که هدف های تمرینی هر ورزشکار در هر جنبه از تمرین نمود پیدا میکند. جنبه های کاربردی به کارگیری روش دوره بندی غیرخطی. دوره بندی، گستره ترین واژه برای دگرگونی تمرین برنامه ریزی شده است. دگرگونی برنامه ریزی شده در تمرین، به بیشتر افراد کمک می کند تا برنامه تمرینی خود را از نظر روانی دلچسب تر نگه دارند. از این روی برنامه تمرین می بایست در فشار روانی و فیزیولوژیکی شرایط بدنی و رقابتی دگرگون پدید آورد.

خیلی نگذشت که او را در اداره پلیس شهر سانتا کروز استخدام کردند تا نیرویهای پلیس را تحت تعلیم خود درآورد و آمادگی جسمانی و قدرت بدنی آنها را افزایش دهد. مربیان آموزش دهنده ی آمادگی جسمانی و تمرین دهندگان شخصی می توانند از این نمونه های پژوهشی برای ساختن و پدید آوردن یک روش دیگرگون کننده در تمرینات مقاومتی سود ببرند. دگرگونی ها در تمرین مقاومتی در هر متغیر برنامه کوتاه مدت می تواند به عنوان بخشی از برنامه تمرین دوره بندی شده به کار گرفته شود. اگرچه همه ی گونه های این دگرگونی ها می توانند به کار روند، بیشترین پژوهش به دست پژوهشگران ورزشی، روی دگرگونی ها در میزان تمرین ( یعنی شمار ست ها، شمار تکرارها در هز ست، جلسات تمرین در هر هفته، جلسات تمرین در هر روز) و شدت تمرین ( یعنی درصدی از قدرت بیشینه که می تواند برای یک تکرار به کار گرفته شود) انجام شده است که همگی اینها به عنوان پایه هر برنامه تمرین دوره بندی شده به کار گرفته می شوند. از این روی، گزینش تمرین، روش تمرین، شمار تکرارها در هر ست، شمار ست ها، طول مدت استراحت میان ست ها و تمرین ها و شدت تمرین ها همگی می توانند در یک برنامه دگرگون شوند.

این امر برای پدید آوردن سازگاری های مورد نیاز برای افزایش های دراز مدت در وضعیت بدنی یک ورزشکار که برای پیروزی در رشته ای ویژه حیاتی می باشد، بایسته بود. این کار به افزایش ظرفیت عضلات برای سنگینتر کار کردن کمک میکند. این آمیزه تمرین های قدرتی است و ما آرزوی بهترین ها را برای شما در به کار گیری و اجرای این آموزه ها داریم. ویتامینها برای سوخت و ساز بدن، گوارش و جذب غذا، نقش کاتالیزور در بدن، رشد و نمو سلولی و نیز تقویت سیستم ایمنی ضروری هستند. بدن بانوان و آقایان در سوخت و ساز و مصرف انرژی با یکدیگر متفاوت است، بنابراین برنامه ورزشی آنها به تبع نیز متفاوت خواهد بود.