انواع plc و آشنایی با کاربرد‌ plc در صنایع مختلف نظیر تجارت، صنعت مرکز ذهن دیجیتال

در این مقاله به توضیح مختصر و مفید انواع تابلو برق می پردازی… از PLCهای کوچک همانند LOGO نیز برای پروژهای صنعتی ساده مانند راه اندازی یک دستگاه استفاده میشود. در جدول زیر انواع plc هایی که نام بردیم به همراه اطلاعاتشان در اختیار شما عزیزان خواهیم گذاشت. در صورتی که برق قطع و وصل شود، سیستم از آنجایی به کار خود ادامه می دهد که متوقف شده بود.

در گام بعدی تعمیر PLC در صورتی که پردازنده PLC دارای منبع تغذیه AC می باشد، ولتاژ ورودی منبع تغذیه را بررسی کنید، که آیا در محدوده پیشنهاد شده سازنده قرار دارد. در واقع پردازنده PLC با قدرت DC کار می کند، پس باید هر یک از خروجی های منبع تغذیه DC را اندازه گیری کرده و بررسی کنیم که آیا در محدوده پیشنهادی قرار دارد یا خیر و سپس به تعمیر PLC بپردازیم. این پی ال سی ها هم برای پروژهای بزرگ که ورودی خروجی زیادی لازم دارد مورد استفاده قرار می گیرد و میتوانیم تا ۵۰۰۰ ورودی خروجی با این پی ال سی ها داشته باشیم. این نوع پی ال سی ها نیز از کارت های سخت افزاری مختلف پشتیبانی می کند. این نوع پی ال سی ها ورودی و خروجی های بیشتری نسبت به مینی پی ال سی ها دارد (تا ۳۰۰ ورودی خروجی) و در پروژه های متوسط استفاده می شود. در این مقاله به معرفی پی ال سی، مزایا و کاربردهای آن پرداختیم.

اتوماسیون زیمنس

در واقع می‌توان گفت پی ال سی در سیستم اتوماسیون موجب می‌شود که انجام عملیاتی مانند تولید، کنترل و مانیتورینگ به شکلی موثر و بدون نقص انجام شود. از دیگر انواع برندهای plc میتوان شرکت مطرح ABB را عنوان نمود. این شرکت قدیمی پی ال سی های گوناگونی را متناسب با نوع نیاز و نحوه کاربری تولید و عرضه می نماید. این نوع از PLC قابلیت اضافه کردن تعداد زیادی خروجی و ورودی را متناسب با قدرت سی پی یو امکان پذیر می سازد (امکان اضافه کردن تا ۲۰۰۰ ورودی خروجی به این پی ال سی وجود دارد).

خلاصه روش‌های عیب‌یابی PLC

اگر دستگاه متصل به ماژول ورودی روشن به نظر نمی‌رسد، ممکن است مشکل در جایی بین اتصال L1 و اتصال ترمینال به ماژول وجود داشته‎ باشد. نشانگرهای وضعیت ماژول ورودی می‌توانند اطلاعاتی در مورد دستگاه، ماژول و سیم‌کشی دستگاه به ماژول، ارائه دهند که به شما کمک می‌کند مشکل را مشخص کنید. همانطور که از نامش نیز مشخص است این مدل از پی ال سی ها دارای اندازه کوچکی می باشند. این مدل دارای ویژگی هایی از جمله داشتن تعداد خروجی کمتر به نسبت سایر مدل ها و داشتن محدودیت در ورودی می باشد. در فرآیندهای صنعتی دارای اهمیت بالایی است و شما باید قادر باشید مناسب ترین نوع پی ال سی ها را نیز انتخاب نمایید. در صورت انتخاب نادرست ممکن است پروژه با شکست و ضرر و زیان مواجه شود.

معرفی انواع PLC

شده و تحلیل داده‌های دریافتی، خروجی‌های کنترلی مناسب را ایجاد می‌کند و با بررسی مداوم عملکرد PLC از بروز قیمت plc خطا جلوگیری می‌کند. آموزشگاه برق گستران با سال ها تجربه در زمینه برگزاری دوره های تخصصی برق و الکترونیک مفتخر است که سالانه بیش از 2000 نیروی انسانی متخصص را وارد بازار کار برق و الکترونیک می نماید. PLC هایی را که می توان مستقیماً به منبع تغذیه متصل کرد، 230 VAC داخلی دارند. این بدان معناست که این ها دارای SMPS داخلی هستند و 230 VAC عرضه شده را به 24 VDC استاندارد تبدیل می کنند.

  • کارت خروجی آنالوگ یک عدد دیجیتالی ارسال شده توسط CPU را به ولتاژ یا جریان تبدیل می‌کند.
  • تمام دستگاه های صنعتی در کارخانه برای عملکرد درست و دقیق باید کنترل شوند.
  • خوب همانطور که می دانید ما از پی ال سی S استفاده می کنیم که برای این آموزش روی میز قرار داده شده و روشن شده است.
  • سیستم های plc مبتنی بر میکروپروسسورها هستند و به دلیل مجهز بودن به اجزایی مانند زمان سنج، شمارنده و ثبات انتقالی باعث مدیریت بهتر و کنترل راحت فرآیندهای پیچیده می شوند.
انواع plc و آشنایی با کاربرد‌ plc در صنایع مختلف نظیر تجارت، صنعت مرکز ذهن دیجیتال