آشنایی با باشگاه بدنسازی

مکمل گلوتامین با افزایش خونرسانی به اندامهای مختلف بدن قدرت و عملکرد ورزشی فرد را افزایش میدهد. آرژنین با افزایش خونرسانی به اندامهای مختلف توان ورزشی فرد را افزایش میدهد. برخی از این مکملها با افزایش خونرسانی به بدن توان ورزشی فرد را افزایش میدهند و درنهایت هدف همه آنها افزایش قدرت و استقامت فرد ورزشکار و تسریع ریکاوری عضلات پس از تمرینات سخت است. این مکملها ساخت کشور ایران و تحت لیسانس کشور آلمان تولید و عرضه میشود. این شرکت مکملهای باکیفیت بالا تولید و عرضه میکند و در سراسر دنیا طرفداران زیادی دارد. اپتیموم نوتریشن انواع مکملهای پروتئینی، فیبر، مولتیویتامین و گینرها را باکیفیت بالا تولید به بازار عرضه کرده است. قبل از استفاده از پودرهای پروتئینی، افراد باید نیازهای غذایی خود را محاسبه کنند. این حرکت فیتنس در خانه به شما کمک میکند قبل از انجام یک پوشآپ استاندارد قدرت خود را افزایش دهید. قبل از مصرف مکمل بدنسازی پروتئین وی ایزوله بهتر است با پزشک خود مشورت کنید. البته این قضیه برای مولتی ویتامین ها صادق نیست و سن مصرف مکمل بدنسازی مولتی ویتامین، به صلاحدید پزشک بستگی دارد و ممکن است در سنین پایین نیز تجویز شود.

مکملهایی که در بالا ذکر شد صرفاً به ورزشکاران کمک کرده تا نیازهای بدنشان را تا حدودی در کنار ورزش و تمرین تأمین کنند بنابراین هیچگاه این مکملها نباید جایگزین غذاهای اصلی شوند. سلامتی و زیبایی بدن، تناسب اندام، تنظیم فشار خون، بالا رفتن انرژی، جلوگیری از درد مفاصل، افزایش سوخت و ساز بدن، کاهش خطر ابتلا به دیابت و کاهش کلسترول، تنها بخشی از فواید ورزشی است که در باشگاه های بدن سازی تهران میتوانید آن را انجام دهید. بدین معنی که هر اسیدآمینه ضروری را در بدن شما تأمین میکنند و جزء مواردی است که بدن شما نمیتواند آن را بهتنهایی تولید نماید. همچنین، استفاده از مکمل پروتئین برای کاهش وزن موثر است و عضلات را تقویت می نماید. برای افزایش اثر مکمل افزایش حجم HMCs, 60 تا 100 گرم از آن را, مخلوط شده با نوشیدنی بعد از ورزش مصرف می کنند. نکتهای که ممکن است بسیاری از افراد همواره آن را به عنوان یکی از دغدغههای اساسی خود تلقی کنند، این است که هزینههای باشگاههای ورزشی گران است. علاوه بر این کمپانی پی اچ دی ساپلیمنتس از بسیاری ورزشکاران حرفهای بهعنوان حامی و اسپانسر حمایت میکند. شاید بارها در بنرهای تبلیغاتی و رسانهها افراد ورزشکار و قهرمانان بدنسازی را با بازوها و عضلههای حجیم دیده باشید که محصولی را تبلیغ میکنند اما این امر از نظر حرفهای پیشنهاد نمیشود.

بسیاری از افراد مصرف پروتئین را بعد از تمرین پیشنهاد می کنند، با این وجود نمی توان به طور قطع در این باره نظر داد. یک باشگاه بدنسازی خوب در اصفهان همواره راحتی و رفاه مراجعین خود را در نظر می گیرد. حرکتی برای تمام بدن که نیاز به تعادل و ثبات دارد، ژست سگ پرنده به راحتی سطح توانایی شما را ارتقا میبخشد. مصرف تقریبا ۵ گرم مکمل کراتین در روز ممکن است توانایی بدن برای ورزش کردن شدیدتر و طولانیتر را بهبود ببخشد که این موضوع ممکن است منجر به افزایش رشد عضلانی شود. این پروتئین در طول روز بغیر از شب قابل استفاده است. چرا بدن به پروتئین نیاز دارد؟ اما چرا در یک وعده یا دو وعده غذا نخوریم؟

شیر آب، آب معدنی، چای، قهوه، شیر، میوه ها و سبزیجات به ویژه کاهو، هندوانه، کلم بروکلی، گریپ فروت و سیب. کازئین از لبنیات به دست می آید و برای گیاهخواران و افرادی که به شیر حساسیت دارند نامناسب است. مواد تشکیل دهنده ی شیر کامل :88% آب ، 3% پروتئین ، 4% چربی ، 5% لاکتوز (قند شیر). 1. دسته اول: پروتئین های کامل هستند که این پروتئین ها تقریبا تمام اسید آمینه های ضروری را شامل می شوند. 3. دسته سوم: پروتئین های مکمل هستند که به طور عمده شامل دو یا چند ماده غذایی حاوی پروتئین های کامل می شوند. هرچند داشتن اندامی زیبا نیازمند تداوم تمرینات می باشد و یک ورزشکار هرگز نباید به مدت طولانی تمریناتنش را کنار بگذارد. مطالعات نشان داده اند که خوردن غذاهای غنی از پروتئین و یا مصرف مکمل پروتئین به افراد کمک می کند مدت طولانی تری احساس سیری داشته باشند. همان طور که میدانید این افراد مشتاق نیاز به یک مربی بدنسازی دارند که بتواند به آنها برنامههای لازم ورزشی را داده و آنها را پشتیبانی کند. اما در بیشتر موارد شما به چیزی بیشتر از یک تغذیه سالم، خواب کافی، برنامه تمرین، پروتئین وی و احتمالا مولتی ویتامین نیاز نداشته باشید.

تنوع محصولات و کیفیت بالای مکملهای این شرکت بهسرعت موردتوجه ورزشکاران قرارگرفته و در سراسر دنیا با دارا بودن تأییدیههای ایزو ۲۲۰۰۰ و گواهینامه معتبر HACCP موردعلاقه ورزشکاران است. مکمل بی سیایای شامل سه آمینواسید ضروری لوسین، ایزو لوسین و والین است. بی سیایای از معروفترین مکملهای ورزشی و شامل آمینواسیدهای والین، لوسین، ایزولوسین است که برای عضله سازی بسیار مفید است. انواع مکمل بدنسازی شامل پروتئینها، آمینواسیدهای شاخهای، گلوتامین، اسیدهای چرب ضروری، جایگزینهای وعده غذایی، کراتین، چربی سوزها و افزایشدهندههای سطح تستوسترون هستند. برای مثال، یک وعده غذایی شامل غلات و حبوبات، مانند لوبیا پخته شده روی نان تست، تمام آمینو اسیدهای ضروری موجود در یک ظرف گوشت معمولی را تأمین می کند. با استفاده از این اپلیکیشن تمام تمرینات را می توانید بدون نیاز به تجهیزات و فقط با وزن بدنتان انجام دهید. برای داشتن رشد عضلانی بهینه، میزان پارگی های کوچک عضلانی در طول یک جلسه تمرینی می بایست متعادل باشد به گونه ای که بدن شما بتواند با تغذیه و استراحت مناسب به ترمیم و در نتیجه رشد آنها بپردازد. اگر در حین یک جلسه تمرینی، میزان این پارگی های کوچک عضلانی بسیار کم باشد، بدن شما آنها را جدی نمی گیرد و محرک پارگی را بی اهمیت فرض می کند و در نتیجه نیازی برای رشد عضلات احساس نمی کند.

پروتئین وی در کوتاهمدت و پروتئین کازئین در بلندمدت در رشد عضلات تأثیر بهتری دارند. پروتئین سویا: پروتئین سویا یک جایگزین عالی برای پروتئین وی یا کازئین است. کیفیت بالای این مکمل و طعمهای عالی آنها باعث شده برند اپتیموم نوتریشن به یکی از محبوبترین برندهای مکمل بدنسازی در سراسر دنیا تبدیل شود. موز و یا توت با پودر پروتئین گیاهی یک انتخاب عالی است. اگر به اندازه کافی بخوابید بدن شما برای ترمیم بافتها و سنتز پروتئین فرصت کافی پیدا میکند و همچنین در نوبت بعدی تمرین انرژی بسیار بالایی خواهید داشت. مکمل پمپ حاوی مواد محرک کافئین، ویتامین B، انواع ویتامینها، مقدار کمی کراتین و ال- آرژنین است که انرژی لازم برای تمرینات سخت را تأمین میکند و خستگی را به تعویق میاندازد. با این وصف شاید برای شما جای سوال باشد که روزانه چه مقدار پروتئین نیاز دارید و بهترین زمان برای مصرف پروتئین چه زمانی است؟ بدانند كه چه چه مقدار و چه نوع پروتئيني را در چه زمان مصرف كنند . مکمل گینر جزء مکملهای کربوپروتئین دستهبندی میشود که حاوی مقدار زیادی کربوهیدرات همراه با پروتئین است.

مکملهای بدنسازی آلمکس به دلیل خلوص بالا در سراسر دنیا بسیار محبوب و پرطرفدار است. پروتئین وی محبوب ترین مکمل پروتئین است که محققان مطالعات گسترده ای را در مورد آن انجام داده اند، با این وجود پروتئین وی تنها مکملی نیست که در بازار موجود است. مطالعه ای در سال 2013 نشان داد که مصرف بیش از حد و طولانی مدت پروتئین ممکن است به کلیه ها و کبد آسیب برساند و بر تعادل استخوان ها و کلسیم بدن تأثیر بگذارد. زینک رشد سلول را تنظیم می کند، به التیام زخم ها کمک می کند و باعث تقویت سیستم ایمنی می شود. در حقیقت نصف هزینه ای که برای شهریه کلاس های بدن سازی از شما گرفته می شود برای زیر ساخت های باشگاه و امکاناتی است که در اختیار تان قرار می گیرد از این رو وقتی به سراغ کلاس آنلاین بدن سازی بروید چنین چیزی دیگر امکان ندارد و تنها کافیست هزینه کمی برای مربی و اینترنتی که استفاده می کنید پرداخت نمایید.

کسانی که به تازگی شروع به تمرین میکنند، در اولین جلسه عملکرد خیلی خوبی دارند. گینرها که یک نوع مکمل غذایی برای چاق شدن هستند، به دلیل داشتن کالری زیاد برای کسانی که در افزایش وزن مشکل دارند، گزینهی مناسبی محسوب میشوند. به خوبی به این مسئله آگاه هستید که پیروی از تمامی رژیمهای رایج نمیتواند برای تمامی افراد نتیجه بخش باشد و آنها را به آن چیزی که مد نظر دارند، برساند. سلولهای شما برای رشد، مرتبا به انرژی نیاز دارند، نباید اجازه دهید گرسنه بمانند. هرچقدر تمرینات سختتر باشند نیاز به کربوهیدرات جهت تأمین انرژی افزایش مییابد. این مکمل برای اهداف دیگری ازجمله جلوگیری از پوکی استخوان با افزایش سن، جلوگیری از ریزش موی سر و تقویت آقایان در سنین بالا مورداستفاده قرار میگیرد.

اگر قصد شما از مصرف این مکمل بدنسازی تامین انرژی لازم جهت انجام تمرینات ورزشی سنگین و عضله سازی است، پودر بدنسازی ایزوله گزینه مناسبی به شمار می رود چرا که به نسبت سایر انواع مکمل بدنسازی بسیار زودتر هضم شده و در بدن به سرعت به انرژی تبدیل می شود و به همین علت جهت حجیم کردن عضلات بدن هم بسیار مناسب هستند. این مکملها حاوی مواد ضروری برای تأمین نیازهای بدن یک ورزشکار و سرشار از انرژی و ریزمغذیهای مفید برای بدن هستند. اگر به فروشگاهی برای مکمل بدنسازی سر بزنید متوجه میشوید که فهرست مکملها بسیار طولانی تر از چیزی است که ما در اینجا به شما معرفی کردیم. عضلات اسکلتی در بدن به اشکال گوناگونی وجود دارند ولی معمولا در دو سر خود به تاندون یا زردپی هایی ختم میشوند. بسیاری از افراد نگران هستند که استفاده از پروتئین وی ممکن است باعث حجیم شدن بیش از حد بدن شود یا مصرف آن مانند آستروئید ممکن است مشکلاتی را به همراه داشته باشد؛ اما در واقعیت پروتئین وی یکی از بهترین مکملهای بدنسازی برای مبتدیان است که اگر طبق برنامه مشخص و مشورت مربی از آن استفاده کنید عوارض خاصی به دنبال ندارد.

بادی اتک یک شرکت آلمانی است که با تولید مکملهای بدنسازی باکیفیت بالا به یکی از برندهای مطرح سایت fitnessnow دنیا تبدیلشده است. مکملهای بدنسازی تسلا نوتریشن با تنوع بسیار بالا در ایران با مجوز وزارت بهداشت در بازار موجود است. توینلب با بیش از ۵۰ سال تجربه جزو پیشگامان صنعت مکملهای غذایی و ورزشی با بالاترین کیفیت است. محصولات بی پی آی در بیش از ۹۷ کشور دنیا ازجمله ایران توزیع میشود و طرفداران بسیاری دارد. بسیاری از مطالعات معتبر گزارش می دهند که مصرف مکمل های پروتئینی بعد از ورزش می تواند با کاهش آسیب عضلانی و بهبود عملکرد عضلانی و سنتز پروتئین عضلانی مرتبط باشد. بنابراین، ورزشکاران و افراد دیگر باید همیشه در خرید پودرهای پروتئینی با احتیاط عمل کنند و محصول مورد نظر را از یک مکان معتبر مانند داروخانه آنلاین سفارش دهند.

حتی چند مطالعه نشان دادهاند که CLA ممکن است تا حد کمی باعث از دست دادن چربی شود و بعید است که بتواند وزن بدن را بالا ببرد، حتی اگر عضلهسازی را کمی افزایش دهد. به عنوان مثال، یک مطالعه در سال 2018 گزارش داد که مصرف مکمل های پروتئینی همراه با وعده های غذایی برای مدیریت وزن و کاهش توده چربی موثرتر از زمانی است که این مکمل ها بین وعده های غذایی مصرف شوند. مکملهای بدنسازی برای کمک به ورزشکاران جهت تأمین کالریهای بیشتر برای افزایش وزن و حجم تولید و به داروخانه ها عرضه میشوند. پروساپس یک برند پیشرو و شناختهشده درزمینهٔ تولید انواع مکملهای ورزشی و طیف وسیعی از محصولات متنوع است. برند ماسل فارم ام پی متعلق به دستهای از مکملهای ورزشی باکیفیت است که برای همه ورزشکاران شناختهشده است. ماسل فارم امریکا اسپانسر بسیاری از ورزشکاران معروف است و محصولات آن در کل دنیا ازنظر کیفیت و تنوع بسیار پذیرفته هستند. بسیاری از ورزشکاران و علاقه مندان به ورزش شیک های پروتئینی مصرف می کنند زیرا معتقدند که این نوشیدنی ها به آنها کمک می عضلات خود را حجیم سازند. مکمل ها طبق کاربردی که دارند در برندهای مختلف تهیه و تولید می شوند.

دیگر مکملهای با اهمیت مثل کافئین را میتوانید از مصرف قهوه به دست بیاورید و نیازی نیست برای خرید آن پول خرج کنید. این بدین معنی است که هر وعده غذایی از اهمیت زیادی برخوردار است. با این وجود، در صورت عدم دسترسی به رژیم غذایی سالم استفاده از انواع مکمل پروتئین اهمیت بسیار زیادی دارد. پروتئین ها یکی از مواد مغذی و ضروری و همچنین پرمصرف هستند که حضورشان در رژیم غذایی انسان الزام محسوب می شود. مزیت اصلی اینگونه برنامه تمرینی ها آن است که شما از مبتدی ترین سطح شروع به تمرین می کنید و سپس به سطح متوسط می رسید و در نهایت سطح حرفه ای را دنبال می کنید. بیشترین زمان مدلهای فیتنس برای ساختن عضلات گروهی و اصلی کل بدن صرف میشود و سپس وقتی به پایهای از تناسب اندام رسیدند، به شش تکه کردن عضلات شکم و عضله سازی در پا و پشت پا میپردازند.